Canaydın maziyi andı!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Canaydın maziyi andı!

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

Canaydın, sorunlar yıllar öncesinden birikerek, bugünlere ulaşmıştır. Yönetim olarak çabamız bunların üstesinden gelmek dedi
02.12.2005

Dergiye yazı yazdı
Başkan Özhan Canaydın, Galatasaray Dergisi’ne yazdığı başyazıda ürettikleri projelerle ilgili bilgi verdi. Galatasaray’ı günlük başarı ve başarısızlıklarla değerlendirmenin yanlışlığına dikkat çeken Cim Bom’un patronu, “Kulübümüzde yaşanan bazı sorunlar yıllar öncesinden birikerek, bugüne ulaşmıştır. Yönetim olarak bu sorunların üstesinden gelebilmek için çalışıyor, geleceğimizin önünü açacak çözümler bulmak istiyoruz. Çabalarırımız bunun için” diye konuştu.

‘Borçlar kapatılacak’
Kulübün önünü açması beklenen Riva projesi hakkında da bilgi aktaran Canaydın şunları söyledi: “Riva, Galatasarayımız’ın projesidir. Ne kişisel olarak benim, ne de bu yönetimin projesidir. Bu proje, Galatasaray’ın dünya kulübü olma sürecinde önemli bir maddi yükü ortadan kaldırarak, gelecek yönetimlerin de önünü açacak önemli bir çalışmadır. Elde edilecek gelir, toplamı 60 milyon doları aşan banka borçlarının kapatılmasında öncelikle olarak kullanılacaktır.”

‘İddialar asılsız’
“Kar paylaşımı esasına göre kurulacak bir organizasyonla değerlendirilecek bir çalışmadır. Arazi satılmayacak ve kat karşılığı verilmeyecektir. Riva projemiz tüm üyelerimizin uygun göreceği şekilde takdir edilecek, fikirler alınacak ve ona göre hareket edilecektir. Ayrıca arazimiz üzerinde haciz olduğu için projenin yapılmayacağı iddiaları doğruyu yansıtmamaktadır.” Canaydın yazısında, AIG hisselerinin de yılbaşına kadar Ünal Aysal’dan geri alınacağını belirtti.