"Onun hareketlerinde kendimi görüyorum"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

"Onun hareketlerinde kendimi görüyorum"

Mesaj gönderen raven111 »

Claudio Taffarel, Evren Göz'ün hazırladığı 24'ün sevilen programı Güzel Oyun'a konuk oldu.

Resim

Galatasaray'ın efsane kalecilerinden Claudio Taffarel, Evren Göz'ün hazırladığı 24'ün sevilen programı Güzel Oyun'a konuk oldu.

Brezilyalı efsane kaleci belgeselde gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Fernando Muslera hakkında çok güzel sözler sarfeden Taffarel, şampiyonluğu konuşmanın henüz erken olduğunu belirtti.

"MUSLERA'NIN HAREKETLERİNDE KENDİMİ GÖRÜYORUM"

Sarı kırmızılı kulübün kaleci antrenörlüğünü yapan Taffarel, Fernando Muslera'nın Galatasaray için büyük bir şans olduğunu belirterek, "Onun hareketlerinde kendimi görüyorum" diye konuştu.

Taffarel, "Galatasaray'ın Muslera gibi bir kaleciyle anlaşması büyük bir şans. Muslera'nın hareketlerinde, davranışlarında biraz kendimi görüyorum. Devamlı pozitif, devamlı arkadaşlarına pozitif enerji veren, devamlı mutlu bir insan. Mutlaka kolay değil, farklı bir yerden geliyorsunuz. Yeni başladığınız bir takım ama burada hem kaleciliğini hem profesyonelliğini hem de iyi bir oyuncu olmasını arkadaşlarıyla olan ilişkisiyle gösteriyor. Umarım uzun yıllar Galatasaray'a hizmet eder." dedi.

Resim

"ŞAMPİYONLUĞU KONUŞMAK HENÜZ ERKEN"

"Spor Toto Süper Lig'de en yakın rakibi Fenerbahçe'nin 9 puan önünde liderliğini sürdüren Galatasaray'da Taffarel, şampiyonluğu konuşmak için erken olduğu fikrinde...

"Şampiyonluk için konuşmak erken. Federasyonun yeni getirdiği Play-Off sistemiyle iki tane lig olacak gibi. Yani iki şampiyon olacak. Sonuçta lideriz ama bundan şu anda mutlu olup bunu yaşamak anlamsız. Çünkü Play-Off'a kadar bir lig var. Bence Play-off penaltılara benziyor. Anlık bir şey, o an kim daha iyi performans gösterirse formdaysa veya bazı takımlar yorgun olabilir, bazı takımlar daha formda olabilir penaltılar gibi olacak bir şey diye düşünüyorum. Yıllar önce Brezilya'da Play-off sistemi vardı ama daha sonra bence Brezilya federasyonu yanlış bir sistem olduğunu düşündüğü için değiştirdi. Ama biz sonradan geliyoruz. Sonradan bu sistem getirildi"

"UEFA KUPASI KALİTELİ OYUNCULARLA KAZANILDI"

Taffarel, Galatasaray'ın Avrupa'daki başarılarında en büyük faktörün Fatih Terim olduğunu belirtti. Brezilyalı efsane kaleci, Uefa Kupası'nın kazanıldığı dönemde kaliteli oyuncuların bulunduğunu ifade ederek, "O dönem hem çok kaliteli Türk oyuncular, hem de çok kaliteli yabancı oyuncular vardı. Otomatikman böyle bir grup bir araya gelince, hem oynamaktan zevk alıyorsunuz, hem de birbiriniz için mücadele edip savaşıyorsunuz. Böylece arkadaşlık doğuyor.

"HENRY'NİN KAFA VURUŞUNU KURTARDIĞIMDA..."

"Kariyerimde yaptığım en anlamlı ve en güzel kurtarışlardan biriydi. Sonuçta arkadaşlarınız Galatasaray ve Türkiye için mücadele ediyor. Siz de ister istemez kalede mutlaka bir şey yapmak isteyip ekstra motive oluyorsunuz. O anda bunun bir karşılığı oldu. O topu kurtardıktan sonra Galatasaray için bir gol atmış gibi hissettim kendimi. Çünkü inanılmaz önemli bir kurtarıştı. İçgüdüsel bir olaydı. Henry'nin yukarı vuracağını tahmin edip topa doğru yöneldim ve en unutulmaz kurtarışlarımdan birini gerçekleştirdim"

"BAZEN DUVARDAN ATLAYIP GELİYORDUM"

"İlk geldiğim günlerde eşimle beraber bize Florya'yı gezdirdiler. Florya'nın güzel bir semt olduğunu anladıktan sonra orada yaşamaya karar verdik ve evim tesislere çok yakındı. Yönetimden bisiklet istediğimde herkes çok şaşırmıştı. Ama bence çok normal bir davranış. Çünkü gerçekten çok yakın... Hatta bazen tesislere duvardan atlayıp geliyordum"