Topbaş'tan kulübe ziyaret

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Topbaş'tan kulübe ziyaret

Mesaj gönderen raven111 »

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sarı-kırmızılı kulübü ziyaret ederek, kulüp başkanı Ünal Aysal'la bir araya geldi. İşte haberin detayları...

Resim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Galatasaray Kulübü'nü ziyaret ederek kulüp başkanı Ünal Aysal ile bir araya geldi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Türk Telekom Arena'da bulunan kulüp merkezini ziyaret eden Kadir Topbaş'ı, Başkan Ünal Aysal'ın makamında ağırladığı belirtilirken, görüşmede kulüp ikinci başkanı Ali Dürüst, başkan yardımcısı Refik Arkan, yönetim kurulu üyeleri Abdurrahim Albayrak ve Emir Sarıgül'ün de yer aldığı bildirildi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Kadir Topbaş'a stada vermiş olduğu katkılardan ötürü bir plaket verirken, Kadir Topbaş da Başkan Aysal'a İstanbul'u simgeleyen İznik çinisi hediye etti.

Kadir Topbaş konuşmasında "Galatasaray Spor Kulübü'nü ve başkanını, aynı zamanda bizi ziyaret ettiği için de iade-i ziyaret babında ziyaret programına aldık. Kendisine bize vakit ayırdıkları için özellikle teşekkür ediyorum. Galatasaray bize milletçe Avrupa Şampiyonluğu yaşatmış ve dünyanın tanıdığı bir kulüp haline gelmiş, bundan dolayı da gurur duyduğumuz bir kulüp olduğunu ifade etmek isterim. Özellikle İstanbul kulüplerimiz Türk sporuna, futboluna verdikleri çok önemli başarılar, izler var. Gönlümüzün istediği sporun centilmenliğini insanlara yayan, sporun tüm dallarında başarıya ulaşan spora hizmet eden anlayışın devam etmesidir. Zaman zaman tribünlerde gördüğümüz nahoş hadiselere fırsat vermeyecek büyük kulüplerimizin model olmalarını arzu etmekteyiz. Taraftarlar bunun bir spor müsabakası olduğunun ahlakıyla izlemeyi prensip haline getirmeliler. Gönlümüzden geçen ailelerle, çocuklarıyla birlikte gelmeleri, statları doldurmaları, hatta büyük maçlarda, derbilerde bile, ailenin kendi içerisindeki farklı taraftarları bile formalarını giyerek yan yana izleyebilmesini arzu etmekteyiz. Ünal Bey, inanıyorum ki döneminde de Galatasaray kendi nezaketini ve zarafetini yansıtacaktır. Kulüplere düşen de budur, beklentiler de budur" dedi.

Kadir Topbaş, geçtiğimiz cumartesi günü hayata gözlerini yuman Ali Uras'ı da anarak, "Ali Uras Galatasaray'a önemli hizmetler vermiş, kulüp başkanlığı yapmış, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'nı yürütmüş önemli bir insandı" diye konuştu.

Başkan Ünal Aysal da teşekkürlerini belirttiği konuşmasını, "Bugün ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım, hep beraber, değerli başkanımızı burada ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Hakikaten bu kadar sıkışık zamanda bize vakit ayırmaları ve buraya kadar teşrif etmeleri bizi son derece onurlandırdı. İnşallah bundan sonra daha sık görüşme ve ağırlama imkanı buluruz. Bildiğiniz gibi stadımızın yapılmasında değerli Belediye Başkanımızın, ona ait olan yönetimin çok büyük katkıları var. Bunun için de tekrar teşekkür etmek istiyorum. Her vesileyle bunu tekrarlıyoruz. Biz, Galatasaray camiası olarak bize yapılan iyiliklere, verilen desteklere her zaman şükran borcumuzu ödemek için fırsat arıyoruz. Kendileri bize bugün o fırsatı verdiler. Çok teşekkür ediyorum" sözleriyle tamamladı.