Terim'den prenslere tam not!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Terim'den prenslere tam not!

Mesaj gönderen raven111 »

Galatasaray'da Avusturya kampına götürülen genç oyuncular gösterdiği performansla Fatih Terim'in gözüne girdiler...

Resim

Galatasaray'da 10 gün süren Avusturya kampında abileriyle birlikte dişe diş mücadele veren genç oyuncular gösterdikleri performansla teknik direktör Fatih Terim'in gözüne girdiler.

Mertan Caner Öztürk, İsmail Berk Ünsal ve kaleci Eray İşcan, sarı-kırmızılı takımın onlarca genç oyuncusu arasından sıyrılırak Fatih Terim tarafından Avusturya kampına dahil edilmişti. Genç isimler 10 günlük çalışma süresi boyunca çalışmalarıyla gelecekte A takımın değişmezleri arasına gireceklerinin sinyallerini verdi.

Selçuk İnan, Hakan Balta gibi isimlerin yanı sıra Emre Çolak ve Semih Kaya da genç isimlere kamp boyunca ellerinden gelen yardımı yaptılar. Teknik direktör Fatih Terim ve Ümit davala da üç oyuncuyla yakından ilgilendi.

NE YAPTILAR?

Mertan Caner Öztürk: Kampta diğer genç isim Berk Ünsal ile birlikte aynı odayı paylaştı. Hazırlık kampının en çalışkan isimlerinden biri olan Mertan oynanan tek hazırlık maçında ikinci yarıda oyuna girdi ve 45 dakika süre aldı. Karşılaşmada Umut Bulut'un attığı sekizinci golde usta işi bir asist yaptı. Endonezya kampında oynanacak maçlarda istediği süreyi alır ve kendini gösterme fırsatı yakalarsa sağ kanat için iyi bir alternatif olacak.

Mertan'ın kamp yorumu, "Bizim için çok zevkli bir kamp olduğunu düşünüyorum. Yoğun yağmura ve zor şartlara rağmen, güzel bir kamp dönemi geçirdiğimize inanıyorum. Çift idmanlarla çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bunun da bize çok faydalı olduğunu düşünüyorum. İkinci kampı bekliyoruz"

Berk Ünsal: 1994 doğumlu golcü oyuncu hazırlık kampı boyunca antrenmanlarda attığı gollerle takım arkadaşları ve hocalarını kendine hayran bıraktı. Yaşına rağmen etkili fiziği ve çalışma temposuyla Fatih Terim'in gelecek planları arasında. Avusturya kampında oynanan hazırlık maçında ikinci yarıda oyuna dahil oldu ve karşılaşmayı boş geçmeyerek bir de gol attı. Semih Kaya, Hakan Balta, Emre Çolak ve Sercan Yıldırım kendisiyle yakından ilgilendi.

Berk'in kamp yorumu, "Galatasaray'ın bir aile ortamı olduğunu kampta çok daha iyi anladım. Herkes ben dahil diğer genç oyuncularla çok ilgiliydi. Kampta elimden geleni yaptım. Son kararı hocamız verecek. Endonezya kampına gitmeyi çok istiyorum orada gelecek fırsatları da değerlendirerek bu sezon A takımda kalmak amacım"

Eray İşcan: 197 boyundaki genç kaleci Eray İşcan ile Ufuk Ceylan kamp süresi boyunca yakından ilgilenen isimdi. Muslera geldikten sonra Cladio Taffarel yönetiminde kampın en çok enerji harcayan oyuncularının başındaydılar. Hazırlık maçında Ufuk Ceylan ile birlikte 45şer dakika görev aldı. Fiziğini çok iyi kullanan ve inanılmaz reflekslere sahip olan Eray'ın önümüzdeki sezon A takımda üçünkü kaleci olarak kalmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Resim

Eray'ın kamp yorumu; "Çok eğlenceli ve çok güzel bir kamp geçirdik. Şimdi Endonezya kampımız var. O kampta inşallah güzel bir şekilde geçecek. Taffarel ile çalışmalarımız çok iyi geçti. İlk başta Ufuk abiyle ikimiz çalışıyorduk sonra Muslera geldi. Muslera'nın gelmesiyle eğelenceli idmanlar başladı. Çok eğlenceli geçti.