Engin'e Çılgın Fatura

Galatasaraylıların yeri...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Theİmam
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Mesajlar: 63
Kayıt: 20 Ağu 2012 [ 15:51 ]

Engin'e Çılgın Fatura

Mesaj gönderen Theİmam »

Engin’e Çılgın Fatura!

Galatasaray Sportif A.Ş’nin Genel Müdürü Lütfi Arıboğan, PFDK tarafından 11 maçlık cezaya çarptırılan Engin Baytar’a en ağır cezanın verileceğini söyledi.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Engin Baytar’a verdiği 11 maçlık men cezası Galatasaray’da şok etkisi yarattı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta 4 ayrı fiilden dolayı cezayı çarptırılan Engin için 7 maçlık bir ceza bekleyen ancak PFDK trafından açıklanan 11 maçlık ceza ile şok olan sarı-kırmızılıyönetim ceza kararını Tahkim Kurulu’na taşımaya karar verdi.

Engin Baytar’a verilecek olan ceza için Tahkim Kurulu ve Fatih Terim’in raporunu bekleyecek olan sarı-kırmızılı yönetim, hırçın futbolcuya ağır bir para cezası vermeye hazırlanıyor.Galatasaray’dan maç başına 15 bin Euro alan Engin, 11 maç için 165 bin Euro’nun yanı sıra Galatasaray’ın vereceği 165 bin Euro cezayı ödeyecek ve toplamda 330 bin Euro kaybedecek.

Öte yandan Süper Lig’de ikinci kez bir futbolcu, hakem Cüneyt Çakır’a saldırdığı için ceza aldı. 2006-07 sezonunda o dönem Manisaspor forması giyen kaleci Bülent Ataman, Çakır’a saldırdığı için 20 maçtan ceza almış, bu ceza sonra 12 maça inmişti.

Galatasaray Sportif A.Ş’nin Genel Müdürü Lütfi Arıboğan da, Engin Baytar’a ağır bir cezanın verileceğini ifade ederek; agresif futbolcuya bir de mesaj gönderdi.

Engin’in aldığı cezayı değerlendiren Arıboğan; "Engin çok yetenekli bir futbolcu ancak yapmamısı gereken bir davranış bozukluğu gösterdi. Ceza da ağır bir ceza. Bu anlamda da üzüntülüyüz ancak cezanın miktarından önce biz zaten Engin’in böyle bir hata yapmamasını arzu ediyoruz. Prosyonel düzende Galatasaray gibi bir kulüpte her şeyin kontrol altında olması gerekiyor. O nedenle gereken yapılacaktır. Olması gereken şeyler olacaktır ancak öncelikle yetenekli bir sporcu olarak Engin’in neleri yapıp yapmayacağı konusunda bir karar vermesi gerekiyor" dedi.Cevapla