Son talip İnter

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
tarantula500
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Son talip İnter

Mesaj gönderen tarantula500 »

Son talip İnter

İtalya-Türkiye maçını tribünden izleyen Moratti, genç yıldıza hayran kaldı. Arda’ya Çizme yolu gözükürken, Newcastle ile Tottenham girişimlerini hızlandırdı.

Savaş çıkacak!
Kısa zamanda Galatasaraylı taraftarların sevgilisi haline gelen ve A Milli Takım’ın bankoları arasına giren Arda Turan için Avrupa’nın devleri arasında savaş çıkmak üzere! İlk olarak Premier Ligi ekiplerinden Newcastle ile Tottenham, genç yıldızı transfer edebilmek adına girişimlere başlamıştı. Özellikle Newcastle, eski Cim Bom’lu Emre Bölezoğlu’nu aracı olarak kullanıp, transfer görüşmelerinde bir adım öne geçmenin hesapları içine girmişti.

Düğmeye basıyor
Ancak, Arda’nın Ay-Yıldızlı formayla, İtalya’ya karşı göstermiş olduğu performans, İngilizler’in planlarını suya düşürdü. Kendi takımının maçlarını bile nadiren tribünden izleyen Inter Başkanı Massimo Moratti, eski efsanevi futbolcuları Fachetti’nin anısına düzenlenen organizasyon için Azzurri Stadı’nda yerini almıştı. Mücadeleyi ilgiyle takip eden Moratti’nin, Arda’ya hayran kaldığı ve önümüzdeki günlerde transferi için düğmeye basacağı iddia edildi.

Aslan ne diyecek?
İtalyan basını ise Inter’in bu hamlesinin ezeli rakibi Milan’ı da harekete geçirdiğini öne sürdü. Milan’ın en büyük kozu ise Onursal Başkan Berlusconi’nin, Fatih Terim ile olan samimi ilişkileri... Çizme’de, Berlusconi’nin, Terim ile Galatasaray Yönetimi’ni ikna etmesi için temaslara geçtiği konuşuluyor. İngilizler ile İtalyanlar arasındaki Arda savaşına, Sarı-Kırmızılı kulüpten nasıl bir cevap geleceği ise merak konusu. Arda’nın 2010’a kadar sözleşmesi var.

Yeşil ışık yaktı
Genç yıldızın açıklamaları da Reuters ve BBC aracılığıyla tüm dünyaya duyuruldu. İtalya maçının ardından Fatih Terim’in basın toplantısına davet ettiği Arda, İtalyan gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “İtalya’da forma giymek bana gurur verir. Zaten en büyük hayallerimden birisi, Galatasaray’daki misyonumu tamamladıktan sonra Avrupa’da top koşturmak. Kendimi geliştirmek için çok çalışıyorum” ifadesini kullanmıştı.