Karl-Heinz Feldkamp

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
tarantula500
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Karl-Heinz Feldkamp

Mesaj gönderen tarantula500 »

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Karl-Heinz Feldkamp bugün Florya Metin Oktay Tesisleri Basın Odası'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin’in de katıldığı basın toplantısında Karl-Heinz Feldkamp şunları söyledi: “Dün yönetim kurulumuzla beraberdim. Hep beraber Galatasaray’la ilgili düşüncelerimizi masaya yatırıp Galatasaray’ın geleceğini planladık. Çok olumlu izlenimlerle bu toplantıdan ayrıldım. Dünkü çalışmaya rağmen kendimi çok iyi hissediyorum.

Daha önce beraber olduğumuz dönemlerde basın toplantılarında böyle bir kalabalık karşısında değildim. Toplantılarımızı dışarıda yağmur altında yaptığımız da olurdu. Bugün çok daha iyi ortamda, çok fazla basın mensubu arkadaşımla olmak benim için bir sürpriz oldu. Eğer buradaki iyi ortamı, sahada oynayacağımız iyi oyunla pekiştirirsek, gelecekten yana hiçbir çekincem ve endişem olmaz.

Bir teknik direktör ile basın arasındaki ilişki ve ortak çalışma benim çok önem verdiğim bir konu. Bu ilişkimizde birbirimize adil bir şekilde davranmamız ilişkimizin temelini oluşturacak. Biliyorsunuz son dönemde oturduğunuz o koltukta bende oturdum. Bu işin ne kadar zor olduğunu ve bu çalışma süresince haber çıkarma zorunluluğunun olduğunu ben de yakından biliyorum. O yüzden benim, siz basın mensuplarına teklifim ilişkimizin dürüst ve açık olması yönünde. Bu ilişkinin sert olması beni hiçbir zaman rahatsız etmez. İyi oynayacağımız zaman bizi öveceklerse, kötü oynadığımız zaman eleştireceklerdir.

Gelecekle ilgili düşüncelerim var. O düşüncelerimden bir tanesi de: Florya’ya bir yaşam getirmek gerekiyor. O yüzden antrenmanlarda seyircilerimizin ve siz basın mensuplarının olması hayatı biraz daha canlandıracaktır. Bir sene sonra hangi basın mensubu arkadaşlarımızla beraber olacağımıza yine sizler karar vereceksiniz. Benle ilgili çok şey yazabilirsiniz. Ama özel yaşamımı bir kenarda bırakırsanız birbirimizle çok iyi anlaşırız diye düşünüyorum.

Karl-Heinz Feldkamp, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Karl-Heinz Feldkamp, teknik heyet kadrosuyla ile ilgili gelen soruya şu yanıtı verdi, “Ahmet hoca (Ahmet Akçan) antrenör olarak çalışacak. Burak Dilmen hem çevirilerde yardımcı olacak, hem de antrenörlük görevini yürütecek. Cevat Güler, antrenör olarak görev yaparken, kondisyon çalışmalarını yürütecek. Nezih Ali Boloğlu, kulübümüzde kaleci antrenörü olarak görev yapıyordu. Nezihi hocanın kaleci antrenörü olarak görev yapmasının yanında tüm takımla ilgilenmesini istiyorum. Çok daha fazla sorumluluk alması yönünde bir düşüncem var. Galatasaray’da görev yapan altyapıdaki hocalarımız dahil 15 teknik adamımız var. Galatasaray’da görev yapan hocalarımızdan faydalanabileceğimiz alanlar olursa, hepsinden faydalanma düşüncesindeyiz”

Futboldan uzun süre ayrı kalmasıyla ilgili olaraksa Karl-Heinz Feldkamp, şunları söyledi. “ Kısa bir dönemde olsa Beşiktaş’ta beş aylık bir çalışma süreci geçirdim. Futbolu çok seviyorum. Bu süre içinde de hep futbolun içinde oldum. Yeni saha dizilişleri, yeni taktikler izledim. Hep içinde kaldım futbolun. Mecbur olmadığım tek şey kazanmaktı. 4 yıldır Türk Milli Takımını çok yakından takip ediyorum. Bir insanın kendini yenilemesi de tamamen bu çalışmalar neticesindedir. Size çok açık söyleyeceğim, 1999 yılında kısa bir ara verdim. Kamuoyunun önünde olan bir hocaya yapılan tavsiyelerin uygulanması çok kolay olmayabilir. O dönemde önümdeki yaşamımın çok daha güzel geçmesi için motoru biraz yavaşlatmam gerektiği söylendi. Bu benim için çok kolay değildi. Ama o dönemde bu tavsiyeleri yapan insanlar, şimdi bana bu görevleri tekrar üstlenmelisin diye tavsiyelerde bulunuyorlar. Bu da geçmiş zamanı iyi geçirdiğimzi ortaya koyuyor”.

Karl-Heinz Feldkamp yaşı ile ilgili olarak, “ Önce yaşımla ilgili şunu söylemeliyim. Şu an 73 yaşındayım. 74. yaş günümü de sizlerle beraber kutlamak isterim. Çünkü kutlayamayan birçok insan var. Yönetim kurulumuzda toplantılara katılan kişi sayısı hakkında çok net bir bilgim yok. Dün saymadım ama 9 civarı yöneticimiz vardı. Dünkü toplantının en güzel tarafı yönetimin şu ana içinde olduğumuz durum ile ilgili ortaya koyduğu tavırdı. Kendileri çok açık bir şekilde durumu değerlendirdiler. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmadaki olaylara kadar değerlendirmede bulundular. Onların bu anlayışta olmaları beni çok memnun etti. Ama diğer konulara bir yorum yapmam söz konusu değil” dedi.

Yönetim kurulu toplantılarına katılmayan yönetim kurulu üyeleri ile ilgili olarak Karl-Heinz Feldkamp, “Beni rahatsız etmez. Bir yerde 15 kişi varsa, hepsinin hemfikir olmasını beklememek gerekir. Sayılarla oynamakta istemiyorum. Ama yönetim kurulunda 9 kişi varsa bu yeterli bir çoğunluktur. Taraftarları sahadaki başarılarla kazanabiliriz. Taraftarların ilk planda istedikleri takımın puana cetvelinde istedikleri yerde yer almasıdır. Yönetim kurulumuzda 5-6 kişinin biraz daha eleştirel gözle bakması beni hiçbir zaman rahatsız etmez. İleriki tarihlerde de bu eleştirileri yapan insanlarla bir araya gelip bunları gayet iyi bir şekilde konuşabiliriz” dedi.

Hakan Şükür hakkındaki bir soru üzerine Karl-Heinz Feldkamp, şunları söyledi “Hakan Şükür ve Okan var. Hakan Şükür iki gün önce Milli takımda oynuyordu. Sadece bizim santrforumuz değil, Milli takımın da santrforu. Bu akşam dönmeden önce bütün futbolcuların mukavelelerini aldım. Hakan da bizle mukavelesi olan bir oyuncu. Takımda göndermeyi düşündüğüm oyuncular var. Transfer etmeyi düşündüğümüz oyuncular da var. Şu anda transfer edeceğimiz oyuncuların isimlerin veremem. Pozisyon olarak kaleci almayacağımızı söyleyebilirim. Altyapıdan Fırat ile beraber üç kalecimiz var. Nezihi hoca ile oturup konuşacağız. Derse ki dışardan bir kaleci daha alalım bunu değerlendiririz”

Karl-Heinz Feldkamp Basın Toplantısı (05.06.2007)

[IMG::]LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP![/img]
[IMG::]LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP![/img]

Bir basın mensubunun, "Son 4 yılın 3 yılında Fenerbahçe şampiyon oldu. Galatasaray teknik adamları bu dönemde hep Fenerbahçe’nin olanaklarının fazla olmasından yakındılar" demesi üzerine Karl Heinz Feldkamp, "Bir hoca Fenerbahçe’nin olanaklarının fazla olmasını bir bahane olarak koyuyorsa, o zaman bu, kendi mukavelesini imzalarken uyumuş anlamına çıkar. Dünkü yönetim kurulu toplantısında bana Galatasaray’ın ekonomik gücü nedir, ne yapılabilir konusu ifade edildi. Dün bana anlatılanlar hoşuma gitmeseydi, burada oturmazdım" yanıtını verdi. Kazanılacak bir şampiyonluğun ve Şampiyonlar Ligi’ne katılma fırsatının önemli olduğunu kaydeden Karl Heinz Feldkamp, buradan elde edilecek gelirlerle yatırımların arttırılabileceğini söyledi.

Sözleşmesinin süresi ile ilgili olarak ise Karl Heinz Feldkamp "Başarılı olduğum sürece sözleşmem olur, oradaki süre benim için önemli değil. Başarı olmazsa, sözleşmenin ne anlamı var. Danışmanlık konusu gündeme getiriliyor. Bu dönemde danışman olmak için kulübü çok iyi tanımak lazım, önce hoca olarak çalışmam lazım” dedi.

Kullanıcı avatarı
altonax
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen altonax »

Bu adam Yaşlı ama Kafası calışıo :D

Bişeler yapabir gibime geliyor ama belli de olmaz Yönetimde İş yok :tuh: Güzel bİr TrasFer ŞArt....!!! :!:

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

ilk defa türkiyeye gelen bir teknik adam tabutla geri dönecek gibi geliyo bana...

yahu uyanın adam 73 yaşında. kaç tane 73 yaşında adam gördünüz hayatınızda? ve bunların kaçı spor yaşamını sürdürüyordu?

kafası çalışıyor olabilir ki pek sanmıyorum yarın birgün hasta olur takımı 3 ay 5 ay bırakır. o zaman ne halt edecez? tamam danışman olarak faydalan ama teknik direktör olmamalııııııııııııııııı