Dünya Yıldızı Artık Fenerbahçe'li..

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Dünya Yıldızı Artık Fenerbahçe'li..

Mesaj gönderen En[G]in »

"ROBERTO CARLOS ARTIK FENERBAHÇE'DE"

Roberto Carlos, resmi sözleşme imzalayıp, Fenerbahçe formasını giydi. Brezilyalı oyuncu, sarı-lacivertli takımı tercih etmesindeki nedenlerden birinin teknik direktör Zico olduğunu söyledi.

Madrid'deki evinde FBTV'ye ilk röportajını veren Roberto Carlos, Zico'nun Brezilya futbolu için büyük bir idol olduğunu vurgulayarak, “Fenerbahçe'yi tercih etmemdeki sebeplerden biri de teknik direktör Zico'dur. Zico'yu çok yakından tanıyorum. Zico, Brezilya futbolu için büyük bir idoldür. Onunla pek çok kez bir arada bulundum. Zico ile aynı takımda görev yapmak benim için büyük onur” dedi.

Roberto Carlos, sarı-lacivertli takımdaki Brezilyalı futbolcuları da tanıdığını, hepsinin çok kaliteli oyuncular olduğunu kaydetti.

"2 YIL ÖNCE SÖZ VERMİŞTİM"

Fenerbahçe'den ilk kez 2 yıl önce transfer teklifi aldığını ifade eden ünlü futbolcu, o zaman kulübü Real Madrid izin vermediği için bu transferin gerçekleşmediğini anlattı.
Roberto Carlos, 2 yıl önce de Fenerbahçe'ye gelmeye sıcak baktığını kaydederek, şöyle devam etti:
“Fenerbahçe ile ilk olarak 2 yıl önce görüştüm. O dönemde transfer teklifi aldığımda da İstanbul'a gelmeye sıcak bakıyordum, ancak kulübüm Real Madrid beni bırakmak istemedi. O zaman, bana izin verildiği gün tercih edeceğim kulübün Fenerbahçe olacağını açıklamıştım. Bunu o gün benimle görüşmeye gelen gelen Fenerbahçeli yöneticilere de söyledim. Şimdi Real Madrid ile sözleşmem sona erdi ve ben de sözümü yerine getiriyorum;

Avrupa'dan farklı ülkelerden birçok kulüpten transfer tekliği aldığını dile getiren Brezilyalı futbolcu ;Fenerbahçe'ye söz verdiğim için kararımda herhangi bir değişiklik olmadı ve Fenerbahçe'yi tercih ettim. Bana transfer teklif eden kulüpler içinde Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak takımlar da vardı, ancak Fenerbahçe'de Şampiyonlar Ligi'nde yer alacak. Bu benim için önemliydi. Türk futbolu her geçen gün büyük bir gelişim gösteriyor. Fenerbahçe'de bu gelişimin önderlerinden. Dolayısıyla büyük hedeflerle atılım yapmak isteyen bir kulübe katkıda bulunmak için Fenerbahçe'yi tercih ettim; diye konuştu.

"HEDEFİM TÜM KUPALARI ALMAK"
Roberto Carlos, Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Önümüzdeki yıl Fenerbahçe ile kazanabileceğimiz tüm kupaları kazanmak istiyorum. Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası'nda şampiyonluğun yanı sıra Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde de önemli başarılara imza atmak istiyorum. Fenerbahçeli olmaktan çok mutluyum” dedi.

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası'nda çok sayıda maçını izlediğini belirten Brezilyalı yıldız futbolcu, “Dolayısıyla Fenerbahçe'nin ateşli taraftarını yakından biliyorum. Takımlarını durmaksızın destekliyorlar. Fenerbahçe taraftarlarıyla buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Taraftarımızla önemli başarılara imza atacağımız inanıyorum” şeklinde konuştu.

Röportajın sonunda Carlos, Türkçe olarak;Şampiyon Fenerbahçe, en büyük Fenerbahçe; dedi.

RESMİ SÖZLEŞMEYE İMZA ATTI

Roberto Carlos, menajeri Dino Pasaliç'in getirdiği resmi sözleşmeyi imzalayarak, Fenerbahçe Kulübü'ne resmen imza attı.
Madrid'deki evinde menajeri Pasaliç ile birlikte FBTV'nin kamerası önünde resmi sözleşmeyi imzalayan Roberto Carlos, kendisine verilen Fenerbahçe Dergisi'ni inceleyip, futbol takımı ve kulübü anlatan DVD'yi de izledi.
Daha önce faks aracılığıyla imza atan Roberto Carlos, resmi sözleşmeyi imzaladıktan sonra Türkçe “En büyük Fenerbahçe, en büyük Türkiye” dedi.

Brezilyalı futbolcu, resmi imzadan sonra ilk kez 3 numaralı Fenerbahçe formasını da giydi. Çubuklu ve 100. yıl formalarını giyen Carlos, daha sonra müzede ve Fenerium mağazalarında sergilenmek üzere formalara imza attı.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
siskatil2
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen siskatil2 »

EN BÜYÜK KULUBUN BÜYÜK OYUNCUSU...