Galibiyet için mücadele edeceğiz

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Galibiyet için mücadele edeceğiz

Mesaj gönderen evren »

Resim

Fenerbahçemizin Şampiyonlar Ligi ikinci maçında CSKA ile yapacağı maç öncesinde teknik direktörümüz Zico ve oyuncularımızdan Roberto Carlos basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Zico, basın toplantısında şu açıklamaları yaptı: "Takımımızın iyi bir maç çıkartacağına ve başarılı olacağına inanıyorum. Üçlü savunmanın bizim için avantaj olacağını söyleyemeyiz. Rakibimiz de sistemimize alıştı. Bu bizi zorlayabilir. Rakibimizin kendi evinde oynadığı maçlarda iyi bir performans çıkarttığını biliyoruz. Ancak biz elimizden geleni yapacağız. Rakamlarla değil saha içinde sergileyeceğimiz performans ile sonuca gideceğiz. Büyük takımlarda oynayan futbolcular zamanı geldiğinde üzerlerinde baskı görebilirler. Kezman'ın durumu da bu. Kezman'ın büyük maçlarda neler yaptığını gördük. Takım arkadaşları da bende ona destek olduk bundan sonra da destek vereceğiz. Kafasını yere eğmesini gerektiren bir sebep yok. Kendini göstereceğine inanıyorum. Semih bizimle birlikte gelseydi yedek kulübesinde oturacaktı. Her oyuncumuzu yeri geldiğinde kullanıyoruz. Kulüp bazında Rus Milli Takımı ile birkaç defa karşılaşmıştım. Rus futbolunun ilerlemekte olduğunu söyleyebilirim. Çok iyi futbolcular çıkartıyor. Biraz daha futbollarını geliştirirlerse çok başarılı olabilirler. Vagner Love'ın ne kadar yetenekli ve kaliteli bir oyuncu olduğunu herkes biliyor. Dikkat etmemiz gereken özel bir oyuncu. Topu ayağına aldığında çok etkili olan zeki yetenekli bir oyuncu. Onu yakından tanıyan oyuncularımız var. Roberto Carlos, Edu, Lugano, Aurelio onun oyun yapısını biliyor. Sonuçta onu etkisiz hale getirmemiz gerekiyor."

Brezilyalı oyuncumuz Roberto Carlos ise basın toplantısında şunları söyledi: "Zor bir maç olacak. Gücümüzü gösterebilmek ve Şampiyonlar Ligi'nde avantajlı konuma geçebilmemiz için buradan bir galibiyet ile ayrılmamız gerekiyor. Bu zor maçtan kendi adımıza en iyi sonucu almak için elimizden geleni yapacağız. Sol bek benim orjinal mevkiim, ilk başta kafam savunmaya yönelik olduğu için savunurken kendimi daha rahat hissediyorum. Vederson ile de konuşuyorum, ben ileride olduğumda o geride, ben geride olduğumda o ileride duruyor. Aramızda böyle bir anlaşma var. Bu sayede aramızda iyi bir uyum olduğunu düşünüyorum. Bu karşılaşmadan galip ayrılmamız için her şeyden önce iyi oynamamız lazım. Kendimizi bu maça vermemiz gerekiyor. Inter maçında gösterdiğimiz o ruhu yakalarsak galip gelmememiz için hiçbir neden yok. İyi oynamayı kafamıza koyarsak ve mücadele ruhunu sahaya yansıtırsak iyi bir sonuçla bu maçtan ayrılırız. Rakibin bütün Brezilyalılarını tanıyorum. Brezilyalı olmalarından kaynaklanan kaliteleri var. Bunu da her zaman gösteriyorlar. Onlar açısından da bizim açımızdan da umuyorum güzel bir maç olur. Burada Real Madrid ve Brezilya Milli Takımı ile birlikte birçok maç oynadım. Rus seyircisi takımını hareketlendiren bir yapıya sahip. Taraftarı karşılaştırırsak, Fenerbahçe taraftarı gibi taraftar yok. Takımı ateşleyen, her zaman takımın arkasında duran bir taraftar yok. O yüzden kıyaslama yapmak istemiyorum."
Roberto Carlos rakibin analizini yapması istendiğinde ise şunları söyledi: "Takımlar hakkında karşı ekip konusunda analiz yapmak hoşuma gitmiyor. Yapmamız gereken takımımız için en iyisini yapmak. Ben analiz yapmayı çok doğru bulmuyorum. Benim işim futbol oynamak. Tek isteğim iyi bir futbol oynayıp takımıma kazandırmak."

Brezilyalı oyuncumuz ayrıca Ankaragücü maçında attığı depar ile ilgili olarak sorulan bir soruya, "Kendimi fiziksel olarak iyi hissediyorum. Yaşımda iyi hissetmeme engel olmuyor. Önümüzdeki maçlarda da bunları yapabilirim. Kafam rahat" yanıtını verdi.

Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

Allah yardımcıları olsun bu sadece onların kazanması olmayacak bütün ülkenin kazanması anlamına gelcek bir nevi .. :turkce: ..