Fenerbahçe: 2 - Psv Eindhoven: 0!!!

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Fenerbahçe: 2 - Psv Eindhoven: 0!!!

Mesaj gönderen prensess »

Fenerbahçe: 2 - Psv Eindhoven: 0

Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda Yapılan Maçta Fenerbahçe, Hollanda'nın Psv Eindhoven Takımını İlk Yarıda Attığı Gollerle 2-0 Yendi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda yapılan maçta Fenerbahçe, Hollanda'nın PSV Eindhoven takımını ilk yarıda attığı gollerle 2-0 yendi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına, 2-0'lık üstünlükle başlayan Fenerbahçe, bu yarıda da oyunun kontrolünü elinde tuttu. 84. dakikaya kadar rakibine önemli bir gol pozisyonu vermeyen sarı-lacivertliler, 55. dakikadan itibaren rakip kalede arka arkaya gol pozisyonları bulmasına karşın, 3. golü atamadı. Son dakikalarda rakip ataklar karşısında gol yemeyen sarı-lacivertliler, grupta kendi sahasında oynadığı 2. maçta, 2. galibiyetini alarak hem yenilmezliğini sürdürdü, hem de puanını 8'e çıkararak gruptan çıkma iddiasını güçlendirdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında da Fenerbahçe karşısında fazla etkili olamayan PSV Eindhoven, 55. ve 76. dakikalar arasında kalesinde 8 gol pozisyonu görürken, rakip kalede pozisyona giremedi. İkinci yarıda en önemli pozisyonunu 84. dakikada Koevermans ile bulan PSV Eindhoven, Fenerbahçe'ye gol atmayı başaramadı.

55. dakikada Aurelio ile paslaşarak sağdan ceza alanına giren Kazım'ın çaprazdan sert şutunda, kaleci Gomes'den dönen topa Aurelio ile birlikte savunma müdahale etti, top Gomes'te kaldı.

60. dakikada Gökhan'ın sağdan ortasında, altıpasta Semih'ten önce kaleci Gomes çıkarak topu kontrol etti.

61. dakikada Roberto Carlos'un ceza alanı dışında sol çaprazdan sert şutunda, kaleci Gomes meşin yuvarlağı kornere çeldi.

62. dakikada ceza alanı dışından serbest vuruş kullanan Alex'in kaleye gönderdiği topu kaleci Gomes direğin dibinde yatarak kontrol etti.

67. dakikada Semih'in ceza alanı dışından sert şutunda, kaleci Gomes topu kornere çeldi.

68. dakikada Vederson'un soldan kullandığı korner atışında, ceza alanı içinde Edu'nun kafayla altı pasa gönderdiği topa Alex kafayı vurdu, meşin yuvarlak üstten auta gitti.

75. dakikada soldan ceza alanına giren Vederson'un çaprazdan sert şutunda, top az farkla direğin yanından auta çıktı.

76. dakikada Gökhan'ın, ceza sahasına atılan topu ayağının altından kaçırdığı pozisyonda hareketlenen Lazovic'ten önce kaleci Volkan Demirel, meşin yuvarlağı kontrol ederek, önemli bir gol pozisyonunu önledi.

79. dakikada Mendez'in sağdan ortasında, ceza alanı içinde kalabalığın arasında topa iyi yükselen Volkan Demirel'in ellerinden yere düşen topu Gökhan uzaklaştırdı.

84. dakikada Koevermans'ın ceza alanına girmeden sert şutunda, kaleci Volkan Demirel'in yatarak çeldiği topu savunma uzaklaştırdı.

85. dakikada orta sahaya yakın mesafeden serbest vuruş kullanan Roberto Carlos'un kaleye gönderdiği top az farkla üstten auta çıktı.

Fenerbahçe, PSV Eindhoven'i 2-0 yenerek, gruptaki 2. galibiyetini aldı.

BİZ 8 OLMASINI BEKLİYORDUK AMA BİZ ATICAKTIK 8 TANEYİ,YEMİCEKTİK :D İLK YARIDA HATTA İLK 30 DKDA 2 GOLÜ GÖRÜNCE NEYSE MÜHİM DEĞİL :D

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

UEFA'DAN ÖVGÜ

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

UEFA'nın resmi sitesi Fenerbahçe'nin 2-0'lık PSV zaferine geniş yer ayırdı.

UEFA adına maçı Saracoğlu'dan yorumlayan Paul Saffer "Fenerbahçe işi ilk yarıdaki rüzgarıyla bitirdi" dedi.

Sitede yer alan yorumlar şöyle."İlk yarıda iki dakika arayla gelen goller Fenerbahçe'ye büyük avantaj sağladı. Fenerbahçe 4. hafta sonunda 8 puana ulaşırken PSV Eindhoven 4 puanda kaldı. G Grubu lideri Inter ise 9 puanda."

"Colin Kazım'ın 28. dakikadaki şutu PSV Eindhovenli Dirk Marcellis'e çarpınca yön değiştirdi ve kaleciyi yanıltarak ağlara gitti. Hollandalılar golün şokunu üzerlerinden atmaya çalışırken Alex'in pasını düzgün bir vuruşla ağlara yollayan Semih Şentürk'de farkı ikiye çıkaran isim oldu."

"Seyircinin maç öncesindeki ısınma sürecinde başlattığı yoğun tezahürat PSVli oyuncuları olumsuz etkilerken, Türkler taraftarını da arkasına alarak hücum etti. 90 dakika boyunca hiç susmayan seyirci alınan galibiyette önemli rol oynadı."

"Fenerbahçe'de Deivid ve Lugano'nun yerine oynayan isimler sergiledikleri performansla bu oyuncuların eksikliğini hissettirmezken Brezilyalı yıldız orta saha oyuncusu Alex saha içinde takımını yönlendirdi ve galibiyetin mimarı oldu."

"PSV kalecisi Gomes özellikle ikinci yarıda yaptığı kurtarışlarla farkın artmasını engelleyen isimdi. PSV'yi sahasında geçmişte de mağlup eden Fenerbahçe gruptan çıkmayı başaramamıştı. Ancak bu kez durum farklı olacağa benziyor."

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nöbetçi golcü Semih kurtardı yine ben hep oynamasından yanaydım ilk derbilrde golünü bjkye atmıştı hep sonradan oyuna girip,gol attığından dolayı nöbetçi golcü adını alan(ayrıca 79 Semih ki o dakikalarda girdiği için oyuna)Semih Şentürk bu sefer bizi 30.dkda kurtardı :D bu sefer bizi hakemin yaptığı (fb-bjk maçı 2-0 lık galibiyet) değil oyunumuz başarıya götürdü peki bu maça söylenecek lafınız var mı?bence olmamalı...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

prensess, Aslına bakarsan ben daha önce bu haberi vermiştim neyse sağlık olsun!

Bu arada tekrar tebrik ederim FENERBAHÇEMİZİ!!!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

VSaBaH yazdı: prensess, Aslına bakarsan ben daha önce bu haberi vermiştim neyse sağlık olsun!

özür dilerim :D Ama önemi yok bence 2 defa taktir etmiş olduk :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

prensess yazdı:
VSaBaH yazdı: prensess, Aslına bakarsan ben daha önce bu haberi vermiştim neyse sağlık olsun!

özür dilerim :D Ama önemi yok bence 2 defa taktir etmiş olduk :D

Sorun değil prensess. Seninki benimkinden daha detaylı ve çalışılmış bir paylaşım olmuş.

Ben maçın hemen ardından koymuştum haberi. Neyse benimkini kilitleyip çöpe atayım bari. Ne utanç verici bi durum :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim