Aragones istifa edeceğini açıkladı

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
aLeM_oLsUn
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen aLeM_oLsUn »

Aragones, Viyana'daki teknikdirektörler zirvesisırasında yakınçevresine, "Kiev maçınıkazanamazsak istifa edeceğim" dedi.

İspanya'yı 44 yıl aradan sonra Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mutlu sona ulaştıran Luis Aragones, büyük umutlarla geldiği Fenerbahçe'de yol ayrımına geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Viyana'da Avrupa Futbol Şampiyonası değerlendirme toplantısına katılan 70 yaşındaki teknik direktör, art arda alınan başarısız sonuçların ardından çok gergindi.

İspanya'da kendisini yakından tanıyan gazetecileri bile bu toplantı öncesinde tersleyen Aragones, kendisine Fenerbahçe'yi soran meslektaşlarına şöyle dedi: "İşler yolunda gitmiyor. Bir kaleci, bir orta saha oyuncusu ve bir savunmacı istemiştim. İstediğim oyuncular alınamayınca sistemimi oturtamadım. Dinamo Kiev ile oynanacak Şampiyonlar Ligi karşılaşmasını bekleyeceğim. Bu maçı da kazanamazsak istifa edeceğim."

"GİT BAŞIMDAN; DEFOL"
Fenerbahçe ile sezon başına 3 milyon euro karşılığında anlaşan Aragones, son durak olarak baktığı sarı-lacivertlilerde ne kadar mutsuz olduğunu Viyana'da sık sık belli etti. Bütün teknik direktörler neşe içerisinde sohbet ederken 70 yaşındaki teknik adam, kendisine yaklaşan ve Fenerbahçe'yi soran bir gazeteciyi de tersledi. Milli takım döneminde kendisine çok yakın olan ve Fenerbahçe'ye gideceğini Türk basınından önce yazan gazetecinin ısrarlı sorularına Luis Aragones, "Git başımdan; defol. Konuşmak istemiyorum, anlamıyorsun" şeklinde tepki gösterdi.

YÖNETİM DE İSTEMİYOR
Fenerbahçe yönetiminin de, Süper Lig'de 5 maçta 3 mağlubiyet alınması ve Şampiyonlar Ligi'ne Porto yenilgisiyle başlanmasının ardından İspanyol teknik adamdan ümidini kestiği bildirilirken Dede'nin halen birlikte görev yaptığı yardımcılarına da 'bırakma kararı'nı açıkladığı iddia ediliyor. Yönetimin, Aragones'in sözleşmesinde bulunan, "4 ayda kovulursa 2 yıllık ücreti olan 6 milyon euroyu alır" şeklindeki maddeden ötürü görevine son vermek istemediği bildiriliyor. Aragones'in istifası halinde yönetim de 6 milyon euro ödemek zorunda kalmayacak.