"Yolumuzda emin adımlara ilerliyoruz"

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

"Yolumuzda emin adımlara ilerliyoruz"

Mesaj gönderen evren »

Resim

Teknik direktörümüz Christoph Daum, maç sonrasında yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:
"Taktik olarak en iyi maçlarımızdan birini oynadık. Maçın başından sonuna kadar oyunun kontrolü bizdeyidi. Rakibe pozisyon vermeden çok sayıda gol pozisyonu yakaladık. Bu pozisyonlardan sadece 2’sini gole çevirebildik. Bu zorlu ve önemli maçta, futbolcularım telaş içinde olmadan, oyunu kontrol altında tutup, oyun ciddiyetini bozmadan galip gelmeyi bildi, kendilerini kutluyorum.

Yağış nedeniyle ağırlaşan sahada, her iki takım da en iyi şekilde mücadele etti. Biz, rakibe göre daha iyi oynadık. Fenerbahçe, ikinci yarıda sadece 3 beraberlik aldı. Bundan daha iyisi de yapılamaz. Şu anda, şampiyonluk yarışında rakibimiz Galatasaray ile puanlarımız eşit. Hedefimiz şampiyonluk, bunu gerçekleştirmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. Önümüzde Denizlispor maçı var. Şimdiden bu maçı düşünmeye başladık’’ dedi.

Teknik direktörümüz Christoph Daum, "90 dakika boyunca bir korner atışı kullanmadan maç kazandınız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz’’ sorusuna, "Eğer, 10 korner atışı kullanıp bir gol atamamış olsaydık da eleştirilecektik. Ben, iyi bir oyun anlayışı ile iyi bir sonuç aldığımıza inanıyorum. Önemli olan, bir maçta atılan korner ya da taç atışları değil, sonuca gidebilmektir. Ligin, ikinci yarısında bundan daha iyisi yapılamaz. Ben bu konuyu tartışmak istemiyorum, bu şahsıma karşı yapılmış bir saygısızlıktır diye düşünüyorum’’ diye cevap verdi.