Tümer Fenerbahçe'de

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Tümer Fenerbahçe'de

Mesaj gönderen evren »

Resim

Tümer Metin, Fenerbahçemiz’e 3 yıllık imzayı atmasının ardından, Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu, Tümer Metin ve Tümer’in menajeri Tarık Üstün, FBTV’de Yasir Kaya’nın sorularını yanıtladı.

Transferi gerçekleştiren isimlerden biri olan Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu, transferin gerçekleşmesini şu şekilde dile getirdi: “Kadromuzda görmek istediğimiz bir futbolcuydu.Görüşmeler resmi olarak dün başladı. Ali Yıldırım’la beraber bir ön görüşme yaptık. Tarık Bey de sonradan katıldı. Gece geç saatlerde, Başkamız Aziz Yıldırım’ın da içinde olduğu bir toplantı yaparak bu transfere son noktayı koyduk. Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun. Kendisi örnek bir futbolcu, kişiliğiyle bu camiaya yakışacak bir oyuncudur."

Tümer Metin ise duygularını şöyle açıkladı: “Her iki taraf için de hayırlı olsun. Basında yazıldığı gibi, bu transferin gerçekleşmesinde karambollü yollar olmadı. Dün sadece bir ön görüşme yapıldı. Bugün ise sonuca varıldı. Çok heyecanlıyım. 100. yılda Fenerbahçe’nin hedeflerinin içinde olmak, en büyük amaçlarımdan bir tanesi. Fenerbahçenin farkını da zaten biliyorum. Camia olarak yapısına da çok iyi biliyorum. Sahadaki anlayışımla ve gerekli tecrübelerimle elimden gelen desteği yapacağım... Ümraniye’den Kadıköy’e gelirken kendi arabamı ilk defa heyecanlı kullandım. Giydiğim forma içinde çok mutluyum.”

Tümer’in menajeri Tarık Üstün ise “Çok özel bir takım, çok özel bir sene ve çok özel bir futbolcu. Tümer ve Fenerbahçe kulübü adına çok mutluyum.” diyerek hislerini özetledi.

Asbaşkanımız Ekşioğlu, Tümer’in mevcut askerlik durumuyla ilgili olarak da şu şekilde konuştu: “Evet, Tümer’in askerlik sorunu var. Şu an yürürklükteki yasa gereği; Tümer’in ancak bir sene daha oynama şansı var. Biz, yasanın değişmesi taraftarıyız ancak eğer askerlik sorunuyla ilgili yasa yürürlürürülğe girmezse, Tümer’le sezon sonunda yollarımızı ayırıcağız. Eskiden 30’lu yaşlarda futbolcular jübilesini yapıp, ayrılıyorlardı. Şimdi Avrupa’da 40’lı yaşlara kadar örnekleri var. Bu konuda gerekli her türlü başvuruyu yapacağız."

Tümer de bu konu hakkında şöyle dedi: “Bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları 6 aydır yapıyorum. Ben böyle bir garanti aldığımı söyleyemem. Bu yasa için gerekli girişimlerin yapılacağı ama garanti verilemeyeceğini Başkanımız da dün akşam söyledi. Bu yasanın düzenlenmesiyle ilgili bir anlayış bekliyorum. Bu sadece benim değil, bütün futbolcuların ihtiyacıdır."
Tümer son olarak çok heyecanlı olduğunu ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na çıkmayı sabırsızla beklediğin söyledi ve ekledi: “Rakip olarak buraya defalarca geldim. Çıktığımda çok güzel bir atmosfer olduğunu görüyordum. Fenerbahçeli çok arkadaşlarım var. Bir an evvel stada çıkmak istiyorum. Çok kaliteli bir kadro var. Appiah’ı çok beğeniyorum. Hem agresifliği, hem de kazanma arzusu açısından çok iyi bir futbolcu. Ancak tek tek ayıramam tabi. Hepsi Fenerbahçe’de olduğu için zaten kaliteli isimler... Eşimle ve Tarık ağabeyiyle uzun süre konuştuk bu transferi. Koyu Fenerbahçeli amcamın ve 3-5 arkadaşımın da çok etkisi oldu üzerimde. Aydın Saban’ın da bu işte çok etkisi olmuştur. Sonuç olarak benim tercihimdir. Bu camia altında çok güzel günler yaşayacağımı düşünüyorum. Beşiktaş’ta 5 sene boyunca iyi mücadele ettim. Onlara da önümüzdeki sezon, başarılar diliyorum. Haklarını helal etsinler. Şimdi Fenerbahçe forması altında çok heyecanlı ve çok mutluyum. En iyi şekilde kulübüme hizmet edeceğim.

Asbaşkanımız Ekşioğlu, Tümer’in transferi ardından önümüzdeki transferle ilgili olarak da şöyle konuştu: “Fenerbahçe’nin akıllı transferleri, devam edecek. Camianın gurur duyacağı, ihtiyacımız olan bir futbolcu daha kattık. İstediğimiz, beğendiğimiz bir futbolcu aldık. Çalışmalarımız devam ediyor. Çok önceden yaptığımız ve bitme aşamasına gelen transferlirimizi de çok yakında duyuracağız.”

Resim