aziz yıldırım a şok

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

aziz yıldırım a şok

Mesaj gönderen AsilKan »

Fenerbahçe’nin 3 maç seyircisiz oynama cezası almasının ardından başkanı Aziz Yıldırım da 1 yıl hak mahrumiyeti ve 20 bin YTL para cezasına çarptırıldı. PFDK cezanın gerekçesini “29.11.2006 tarihinde yapılan basın açıklamasında Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine ‘Bu kadar pisliğe batmış bir ortamın altından Federasyon kalkamaz. Çünkü işin içinde onlar var, onların olduğu yerde temizlik olmaz’ şeklinde Federasyon ve mensuplarını küçük düşüren, onları hedef göstererek toplum husumetine maruz bırakan ve kişilik haklarına ağır saldırı teşkil eden beyanları nedeniyle” ifadeleriyle açıkladı. Yıldırım, bir yıl federasyon ile yapılacak yazışmalarda imzasını kullanamayacak ve deplasman maçlarında protokolde yer alamayacak.

EMSALLERİNE GÖRE ÇOK AĞIR BİR CEZA

ASBAŞKAN Şekip Mosturoğlu, dün verilen kararın daha önceki bir tarihte alındığı yönünde düşünceler doğurduğunu belirterek, “Aynı olaylara, bundan çok daha ağır olaylara bundan daha az cezalar verilmişti. Emsallerine uygun olmayan bir karar verildi’’ dedi. Bu arada PFDK’dan Trabzon maçı öncesi hakem atamaları ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle 20 gün ceza alan Başkanvekili Nihat Özdemir de “Adnan Polat’ın tüm hakem camiasını rencide eden sözleri, ya da diğer birçok kulüp yöneticisinin yaptığı açıklamalar var ve bunların hiçbiri ceza almadı. Bana verdikleri cezayı aslında Fenerbahçe’yi cezalandırmak için verdiler” dedi.

F.BAHÇE’Yİ KİMSEYE HARCATMAYIZ

ÖZDEMİR sözlerini “Bu başarıların ve yükselişin önünü kesmek istiyorlar, ama biz bu durumun farkındayız. Gerekli mücadeleleri hem sahada hem de dışarıda yapacağız. Herkesi adil ve eşit davranmaya davet ediyoruz. Eşitlik ilkelerinden vazgeçtiklerinde bu başka bir şey haline dönüşüyor demektir” diye sürdürdü. Asbaşkan Mahmut Uslu da Ankaragücü maçında küfür ettiği yolundaki iddialara şaşırdığını belirterek, “Ben sadece ‘Böyle düdük çalınmaz mı’ diye bağırdım. Küfür ettiğimi iddia eden kişi de bana öpücük yolladı. Herkes şunu bilmeli ki, Fenerbahçe’yi 100. yılın başlangıcında kimseye harcatmayız. Fenerbahçe’nin sistemi oturdu ve bu da sportif başarıyı kaçınılmaz kılıyor” dedi.

kaynak; AKSAM gazetesi

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

geçmiş olsun fenerli arkadaşlar. :D :D