"Oyuncularımla Gurur Duyuyorum"

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

"Oyuncularımla Gurur Duyuyorum"

Mesaj gönderen evren »

Resim

Teknik direktörümüz Christoph Daum, Denizlispor maçı sonrası şu açıklamaları yaptı: “Başarılı ilk yarının, başarılı sonucunu getirdik. Ancak önümüzde kupa maçı var çok sevinmemize gerek yok. Kupa maçının önemi büyük.

Denizlispor takımına karşı 6 gol atmak başarıdır, hesabımızda böyle bir şey yoktu maçtan önce.

Taraftarlar için hoş maç ama bizim açımızdan yediğimiz golleri değerlendirmek önemli.

Maçın 2. yarısı daha önemliydi topsuz oyun ve kombinasyon açısından 2. yarı daha çok pozisyona girdik ve daha çok gol attık. Atmış olduğumuz gollerden memnunum, atılan goller daha önemli girilen pozisyonlardan, 10 pozisyona girip değerlendirememektense 1 pozisyona girip değerlendirmek işime gelir.

Tabii ki bizim hedeflerimizden bir tanesi genç oyuncuları hazırlamak birinci lige ama görüldü ki zamana ihtiyaçları var. Zafer’in oyuna girmesi ise, Zafer tam bir profesyonel gibi çalıştı bizde bu çalışmaların karşıladığında neyi görebileceğini gösterdim.

Şimdi Semih’in toplam oynadığı dakikalara bakılırsa, Türkiye’nin en tehlikeli forveti. Semih antrenmanlarda çok iyi çalışıyor kendini hazır tutuyor.

Transfer konusundaki bu tip görüşlerimi açıklamam, yönetim kurulu ile görüşüp karar vereceğiz.

Tabi önemli olan hangi oyuncuların Türkiye’ye gelmeye hazır olduklarını bilmek çünkü yabancı transfer konusunda yabancı futbolcu, Türk futbolculardan daha iyi olmalı ve Türkiye’nin mantalitesine ayak uydurabilecek oyuncular olmalı.

Gerek defansif gerek ofansif anlamda yararlı ve maçın kaderini değiştirecek lider bir oyuncu olması gerekli.

Şimdi futbolu profesyonel olarak görüyorsak rekabete açık olarak görüyorsak bu futbol için de aynı olmalı. Futbol, uluslararası alanda oynayabilen futbolcularla oynanıyor ve burada Blatter’in söylemesi gereken yabancı kavramından ne anladığı. Roma sözleşmesine göre AB’ye dahil ülkelerde futbolcuların çalışma hakkı var.Böyle bir sözleşmeyi reddedip farklı bir uygulama getirecekseniz bunun altında neler yatar bilemem