"Teşvik primi aldık, çatır çatır yedik..."

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

"Teşvik primi aldık, çatır çatır yedik..."

Mesaj gönderen reha37 »

'Teşvik primi aldık, çatır çatır yedik'

Tanju Çolak, iki üç defa teşvik primi aldığını belirterek, "Hiçbir yerim sızlamıyor, parayı çatır çatır yedik.'' dedi. Tanju, geçmiş dönemdeki maçlarla ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

Resim

Bir dönem Samsunspor, Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarında forma giyen ve gol krallığı başarıları olan Tanju, Futbol Extra dergisinin mayıs ayı sayısında yer alan açıklamasında, hiçbir futbolcunun kendisine göre maç satmayacağını ifade ederek, ''Sadece teşvik primiyle karşı takımı yenmesi için para alır. Teşvik priminden dolayı hiçbir yerim sızlamıyor, parayı çatır çatır yedik. Türkiye'de hatır şikesi var. Sadece teşvik primiyle karşı takımı yenmesi için para alır, ben öyle düşünüyorum. Ben hiçbir futbolcunun maçı satmak için para aldığını görmedim, duymadım'' diye konuştu.

Çolak, Türkiye'de artık hakem bağlamanın zor olduğunu vurgulayarak, ''Eskiden bağlanırmış, ama şimdi zor. Hele bugünlerde televizyonun girmediği yer yok, her şey göz önünde'' dedi.

SAMSUNSPOR-FENERBAHÇE MAÇI

Samsunspor ile Fenerbahçe arasında geçmiş dönemde yapılan maçla ilgili ortaya atılan iddialar konusunda açıklamalarda bulunan eski milli futbolcu, ''Hem Fenerbahçe'den, hem de Galatasaray'dan büyük miktarda para gittiğini net olarak duydum'' dedi.

Tanju, Samsunspor-Fenerbahçe maçında bir şeyler yaşandığının gerçek olduğunu öne sürerek, şunları söyledi:

''Beni maçtan bir hafta önce bir futbolcu aradı, 'Beni biri aradı, uçağı yolluyorum gel dedi' diye konuştu. Ben de sözünü ettiği kişiyi aradım ve 'Böyle böyle bir şey var, bu çocuk korkmuş, haberiniz olsun' dedim. Bunun haricinde en ufak noktam yoktur. Varsa, kendimi Taksim meydanına asmaya da hazırım.''

MİLLİ TAKIM KONUSU

Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen'in ve kendisinin olmadığı milli takımın ''Rüya takım'' olamayacağını savundu.

Eski gol kralı, milli takım ekibinin içinde Rıdvan Dilmen'in de olduğunu, ancak gece yarısı operasyonuyla değiştirildiğini ileri sürdü.

Milli takımın herkesin alın teriyle hak ettiği bir yer olmadığını vurgulayan Tanju, şöyle konuştu:

''Torpillerin, amca, ağabey, dayı ilişkilerinin var olduğu bir müessese. Ha, bu sadece Milli Takım'a özgü bir durum da değil. Kulüp takımlarımızda da durum böyle. İlişkiler çok önemli. Başarı falan hiç önemsenmiyor. Herkese veriyorlar okkayla, bize veriyorlar cukkayla. Gündüz Tekin Onay bana tutup 7 milyar maaş göstermesini biliyor, ama Ümit Milli Takım'a gelecek oğlunun arkadaşı için 'Bunu Fatih Hocayla konuşmalı. O 25 milyardan aşağı gelmez' diyor. Bana 7 milyarı öneren Gündüz Tekin Onay, iş oğlunun arkadaşına gelince '25'ten aşağıya gelmez, Fatih Hocayla konuşmak lazım' diyebiliyor.'' Tanju, milli takım antrenörlerinden Metin Tekin'in iyi arkadaşı olduğunu anlatarak, ''Sonra selam verdirilmedi ona. Yazıklar olsun Metin'e diyorum ve çok üzülüyorum. İçlerine almadılar beni. Orada Fatih Terim'in ekibi diğerlerini dışlamış vaziyette. Bu tavır sadece bana karşı değildi'' diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
siskatil2
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen siskatil2 »

ayıplıyorum bir fenerbahçeli olarak ..

Kullanıcı avatarı
tHe_PuNiShEr
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen tHe_PuNiShEr »

anti-şeref ler