Roberto Carlos Fener'de....

Fenerbahçeliler burası sizin
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Roberto Carlos Fener'de....

Mesaj gönderen reha37 »

Resim

Roberto Carlos Fener'e imzayı çaktı

100. yılında şampiyonluk sevinci yaşayan F.Bahçe, yılın transferine imza attı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Brezilyalı Roberto Carlos'u renklerine bağladı.

Uzun süren görüşmeler ve haberler artık bitti! F.Bahçe resmi açıklamayı yaparken, Carlos da ilk açıklamasında, "Şampiyon F.Bahçe" dedi.

Brezilya Milli Takımı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos artık Fenerbahçe'de! Sarı lacivertli yönetim gecenin geç saatlerinde yaptığı açıklamayla, Roberto Carlos'u transfer ettiklerini duyurdu!

Kulübün resmi sitesinden gecenin geç saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Fenerbahçemiz, Real Madrid'de oynayan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'u renklerine bağladı.Dün gece geç saatlerde Türkiye'ye gelen menajeri Dino Pasalic ile her konuda anlaşma sağlandığı açıklandı."

PASALIC'İN GELİŞİ SİNYALLERİ VERMİŞTİ

Yaklaşık 4 yıldır Fenerbahçe'nin gündeminde olan Roberto Carlos'un transferi, Brezilyalı yıldızın Real Madrid ile yollarını ayırma kararı almasıyla sona yaklaşmıştı. Hatta Roberto Carlos geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığını açıklamış, ancak kritik bir şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe'de yönetim bunu yalanlamıştı.

Sarı lacivertlilerde dün akşam sürpriz bir gelişme yaşanmış ve Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un Menajeri Dino Pasalic İstanbul'a gelmişti!

ROBERTO CARLOS FBTV'DE

Roberto Carlos transferi gecenin geç saatlerinde FBTV'den yapılan canlı yayınla sarı lacivertli taraftarlara müjdelendi. Asbaşkanlar Neşet Yalçın ve Murat Özaydınlı ile Roberto Carlos'un Menajeri Dino Pasalic'in katıldığı canlı yayına Roberto Carlos da telefonla bağlandı. Türkçe olarak "En büyük Fenerbahçe, Şampiyon Fenerbahçe" diyen Brezilyalı yıldız futbolcu Fenerbahçe'ye transfer olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İŞTE KULÜPTEN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAM METNİ

Fenerbahçemiz, Real Madrid'de oynayan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'u renklerine bağladı. Dün gece geç saatlerde Türkiye'ye gelen menajeri Dino Pasalic ile her konuda anlaşma sağlandığını ve önümüzdeki günlerde oyuncunun Türkiye'ye geleceğini açıklayan asbaşkanlarımızdan Murat Özaydınlı " Fenerbahçe geleneklerine uygun bir oyuncuyu renklerimize bağladık. Herkesin Başkanımız Aziz Yıldırım'a teşekkür etmesi lazım. Geçmişte sıradan bazı oyuincuları bile konuşurken bir hayli zorlanıyorduk. Ne mutlu ki bugün efsane olmuş oyuncuları bile transfer ederken artık hiç zorlanmıyoruz. Çünkü yaklaşık 2 yıldır bütün ülkelerde Fenerbahçe konuşuluyor. Bu hepimiz için önemli bir hedef. Bu düşünce daha da büyüyecek. Roberto için transfer görüşmemiz 15-20 dakikayı geçmedi.Prensiplerimizi anlattık ve transfer bitti. zaten Dino geç saatlerde Türkiye'ye geldi. Başkanımız ve ben stadyumda yapılan gösterilerin provasını izledik. Daha sonra birlikte yemek yedik ve transfer gerçekleşti.Bu Fenerbahçe camiasının gücüyle oluyor. Bu sinerjiyle oluyor bütün bu transferler" dedi.

FBTV'den yapılan canlı yayınla açıklanan transferde Asbaşkanımız Murat Özaydınlı, yöneticimiz Neşet Yalçın, Roberto Carlos'un menajeri Dino Pasalic daha sonra efsane oyuncu Carlos'a telefonla canlı bağlanarak onun görüşlerini aldı. Roberto Carlos`un menajeri Dino Pasaliç ise, Roberto Carlos`un geçtiğimiz yıl Fenerbahçe`ye gelmek istediği fakat sözleşmesi nedeniyle geçen yıl gelemediğini söyledi. Pasaliç; "Carlos geçtiğimiz yıl gelecekti. Fakat sözleşmesi sürüyordu. Bu yüzden bu yıl için Fenerbahçe`ye söz verdi. Carlos söz verirse tutar" dedi.

Roberto Carlos'un kariyeri

F.Bahçe 100. yılında yaşadığı şampiyonluğun ardından ilk bombasını Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos'u transfer ederek patlattı. Peki 33 yaşındaki Carlos kimdir?

Roberto Carlos'tan!..
F.Bahçe 100. yılında yaşadığı şampiyonluğun ardından ilk bombasını Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos'u transfer ederek patlattı. Kuşkusuz Roberto Carlos 10 futbolseverden 8'nin heyecanla bildiği ve bir dönem takip ettiği isim. 33 yaşındaki tecrübeli isim gelecek sezon F.Bahçe forması giyecek.

Sol ayağı ile, attığı şutlar ile, golleriyle, kariyeriyle, tecrübesiyle, futbolsevelerlerde 7'den 77'ye herkes tarafından sempati toplayan dünya yıldızı gelecek sezon Türkiye'de top koşturacak.

Onun futbol kariyeri ve oynadığı futbol çoğu futbolsever tarafından hafızalarda fakat, Carlos'un kariyeri ve dünden bugüne bir kısaca bakmak gerekirse;

* 10 Nisan 1973'de Sao Paulo'da doğdu. 1991 yılında Union Sao Joao'a katılırken, ilk Milli formasını Union Sao Joao ekibinde oynadıktan bir yıl sonra giydi.

* 1993 yılında Palmeiras'a transfer oldu. Fakat 1994 ABD Dünya Kupası'nda Sambacılar adına görev yapmadı. Palmeiras'da yaşadığı 3 sezonda iki şampiyonluğun ardından Avrupa'ya, İnter Milan'a geldi.

* İtalya Seria A ekiplerinden Inter Milan'da bir sezon oynadı. İngiliz teknik direktör Roy Hodgson ile birlikte gerçek istediği mevkii orta sahanın solunu o yıl resmen buldu.

* 1996 yılında Real Madrid'e Fabio Capello'nun yanında geldi. İlk yılında İspanyol ekibi ile La Liga şampiyonluğu yaşadı. Bir sezon sonra ise Carlos'lu Real Madrid Juventus'u 1-0 yenerek Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda en büyük oluyordu.

* 2000 yılında Şampiyonlar Ligi'nde ikinci mutlu sonuna yine Real Madrid ile ulaştı. Valencia'yı Carlos'lu Madrid o yıl Stade de France'da final mücadelsinde 3-0 ile geçmişti.

Öte yandan Carlos Süper Kupa karşılaşmasında 2002 yılında Real Madrid'in Feyenoord'u 3-1 mağlup ettiği karşılaşmada golünü atmıştı. Carlos aynı yıl Kıtalararası Şampiyonluğu da Paraguay ekiplerinden Olimpia'yı Real Madrid'in yenmesiyle birlikte uzanmıştı.

* Ardından 2001 ve 2003 yıllarında İspanya'da Real Madrid ile şampiyonluğa uzanan Carlos için bu şampiyonluklar İspanya'da yaşayacağı son mutluluklar oluyordu.

* 3 Dünya Kupası'nda Brezilya adına mücadele eden Carlos, 2002 yılında Dünya Kupası'na uzanan Sambacılarla ile mutluluk yaşarken, 125 kez Milli takımı adına mücadele etti.

- Roberto Carlos 24 Haziran 2005'de kötü bir olay yaşadı. Yıldız futbolcu bir radyo programına telefonla katılmak üzere arabasının arkasında telefonla görüşme yaparken iki silahlı hırsız tarafından soyuldu. Bu olay o sıra gündeme bomba gibi düşmüştü. Roberto Carlos'un telefonu ve saatin alan hırsızlar kendisine zarar vermeden olay yerinden uzaklaşmıştı.

- 2004 yılında dünya futbolunun unutulmaz ismi Pele tarafından onurlandırıldı. Pele dünya futbolunda en iyi 125 kişi olarak belirlediği listede Brezilyalı yıldıza da yer verdi.

- Roberto Carlos'un en iyi arkadaşları; Babası, Ronaldo, Júlio Baptista, David Bechkam, Robinho ve Wanderley Luxemburg.

- Tecrübeli isim aktris Angelina Jolie hayranı.

- Carlos Avrupa'ya 1996'da adım atmıştı. İnter Milan ile başlayan Avrupa macerası İspanyol devi Real Madrid'in değişilmez bir ismi olması ile devam etmişti. Roberto Carlos'un 18 yaşında Palmeiras ile yaşadığı iki şampiyonluk usta solağın Avrupa kariyeri için adeta bir alarm sesiydi.

- Brezilya Milli Takımı'nda 132 kez forma giyen isim Almanya 2006 Dünya Kupası'nda Fransa'ya elenmelerinin ardından Milli kariyerini sonlandırdığını açıklayıp Brezilya Milli Takımı'na veda etmişti. 2002 Dünya Kupası'nda Brezilya'nın Çin ile oynadığı maçta yaklaşık 25 metreden attığı frikik golü ise Carlos'un kariyerine altın görüntülerle işlenmiş durumda. Öte yandan 1997'de Fransa Milli Takımına karşı 37 metreden attığı gol de bu statüde tarihe yazılmış durumda.

- Kulüpler bazında Avrupa'nın en büyük mücadelesi olan Şampiyonlar Ligi'nde 100 maçın üstünde forma giyen beş isimden biri de Roberto Carlos...

- Real Madrid kariyeri sonlanma aşamasına geldiğinde Carlos bir çok kulüp ile anılmıştı. Bunlar arasında Ada ekiplerinden Jose Mourinho'nun Chelsea'si de vardı. Chelsea'nin Carlos için inatçı olduğu ise futbol dünyasında Londra ekibinin Rus patronunu Roman Abramovich'in 13 yaşındaki oğlu Arkady Abramovich'in onu istediği konusunda yazılan haberler ile ortaya çıkmıştı. Carlos Chelsea'nin sahibinin 13 yaşındaki oğlu tarafından isteniyordu.

KARİYERİ
Brezilya Milli Futbol Takımı (132/30) Şubat 1992 -
Palmeiras 1992-1995 (102/16)
Inter Milan 1995-1996 (37/5)
Real Madrid 1996-2007 (523/69)
Fenerbahçe 2007- (-/-)

BAŞARILARI
1993 Brezilya Ligi Palmeiras ile
1996 Olimpiyat Oyunları Bronz Madalya Brezilya ile
1997 İspanya Ligi Real Madrid ile
1997 Copa América Brezilya ile
1998 UEFA Şampiyonlar Ligi Real Madrid ile
1998 Kıtalararası Kupa Real Madrid ile
1998 FIFA Dünya Kupası İkinciliği Brezilya ile
1999 Copa América Brezilya ile
2000 UEFA Şampiyonlar Ligi Real Madrid ile
2001 İspanya Ligi Real Madrid ile
2002 UEFA Şampiyonlar Ligi Real Madrid ile
2002 UEFA Süper Kupa Real Madrid ile
2002 Kıtalararası Kupa Real Madrid ile
2002 FIFA Dünya Kupası Şampiyonluğu Brezilya ile
2003 İspanya Ligi Real Madrid ile

Fener Carlos'u 9 kez yalanladı

Fenerbahçe yalanladığı ismi kadrosuna kattı. Sezon sonuna doğru sürekli gündeme gelen Roberto Carlos ismi Fenerbahçe yönetimi tarafından en çok yalanlanan konu oldu...

Kaç kez yalanlamışlardı?
F.Bahçe Roberto Carlos'u kadrosuna katarak taraftarına şampiyonluğun ardından bir hediye daha verdi.

Carlos'un dün gece Fenerbahçe Televizyonu'nda gelecek sezon F.Bahçe için oynayacağının açıklanmasından sonra ise akıllar F.Bahçe Spor Kulübü'nün yaklaşık 1.5 senedir 34 yaşındaki futbolcu ile ilgili medyada çıkan haberlere karşı tutumu akıllara geldi.

Carlos UEFA'da manşet

UEFA'nın resmi internet sitesi, Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferini manşetten duyurdu. Site Carlos'un açıklamalarını manşete taşıdı...

Resim

UEFA'da manşet!
UEFA'nın resmi internet sitesi, Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferini manşetten duyurdu. Real Madrid'te forma giyen Brezilyalı futbolcunun, sarı lacivertli kulübe transfer olduğunu doğruladığını vurgulayan UEFA, Roberto Carlos'un şu açıklamalarına yer verdi:

"Türkiye'de Fenerbahçe takımında oynayacağım. Fenerbahçe, benim transferimle en çok ilgilenen kulüptü ve beni ikna ettiler. Zaten çok uzun süredir benimle görüşüyorlardı. Ayrıca bu karar almamdaki en büyük etken, Zico'nun takımın başında olması. İtalyan, İngiliz ve bazı ülkelerin takımlarından teklif aldım. Ancak Fenerbahçe büyümeye devam etmek istiyor ve onlara yardımcı olmak için heyecanlanıyorum. Fenerbahçe'ye doğru zamanda gittiğimi düşünüyorum. Real Madrid'den ayrılarak gençlere şans tanınmasını sağlamak istiyorum. Mesleğimi sonlandırdıktan sonra da teknik direktörlüğü düşünayorum. Belki İspanya'da bir takımı çalıştırabilirim."

UEFA ayrıca Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı'nın, "Roberto Carlos'u geçen sezon kadromuza eklemek istiyorduk, ancak transferi şimdi gerçekleştirebildik. Herkes biliyorki o efsane bir futbolcu" sözlerini kullandı.

UEFA'nın resmi itnernet sitesi, Roberto Carlos'un menajeri Dino Pasaliç'in ise şu ifadelerine yer verdi: "Roberto Carlos, Fenerbahçe'ye gideceğine söz vermişti. Şu an Real Madrid ile sözleşmesi devam ediyor, ancak ömünüzdeki günlerde Fenerbahçe'ye gelecek."

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Çok güvenilir kaynaklardan bu haberi daha önce duymuştum ama imza atılmadan duyurmak istemedim. Reha'nın da dediği gibi gerek Roberto Carlos gerekse Fener bu transferi defalarca yayınladı.Bunun da onlardan biri olduğunu sanmıştım ama duyduğuma göre gerçekten de imzayı atmış.

Ne diyelim, Fener'e harcanan bu kadar para Fener'e Lig şampiyonluğundan başka başarılar kazandırır. Avrupa'da başarı çok önemli. Fener 10 kere lig şampiyonluğu alsa da Avrupa'da başarı gösteremediği sürece benim gözümde hala 10 yıl önceki Fenerdir..
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

hoşgeldin Roberto Carlos

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

bu saatten sonra gelen carlosu napım ben robbenı alsa da barı adam gıbı bırını izlesek

Kullanıcı avatarı
tHe_PuNiShEr
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen tHe_PuNiShEr »

Y4HY4 YAZMIŞ:

Kod: Tümünü seç

bu saatten sonra gelen carlosu napım ben robbenı alsa da barı adam gıbı bırını izlesek

SAPINA KADAR HAKSIZSIN. ROBERTO CARLOS YİNE ROBERTO DUR YİNE ROBERTODUR.ÇOOOOOOK BİLİYOSAN SEN OYNA :madman: :madman: :madman: