Google sizi istemediğiniz sayfalara mı götürüyor??? Buyrun!

İnternetle ilgili sorunlarınız, aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar son günlerde yayılan bir trojan ile Google'da arama yaptıktan sonra çıkan sonuçlara tıkladığınızda alakasız adreslere gidiyor.

Adresler genellikle;

Şeklinde oluyor...

Defalarca tıklıyorsunuz ama sonuç hep aynı, sitenin adresi normal görünüyor ama tıkladığınızda bu üç siteden birine gidiyorsa işte size çözüm...

Google İletişim Bölümü (Google Support Departmant) ile yaptığım yazışma sonrasında buna bir çözüm bulmuş bulunmaktayım. Belki aranızda bu sorunu yaşayan arkadaşlar vardır. O yüzden paylaşmak istedim.

Hiçbir yerde bulamazsınız bunu :)

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! sitesinden HijackThis isimli programı indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz.

:!: :!: Veya indirmek için LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! :!: :!:

Programı indirip kurduktan sonra;

• Seçeneklere girip

• Tüm kutucukları işaretleyip Fix checked diyorsunuz.

Karşınıza çıkan iki Uyarı penceresine Evet (Yes) dedikten sonra İŞLEM TAMAMLANIYOR!!!

Bu şekilde anasayfanın başka yerlere yönlendirilip pasif duruma gelmesi işlemlerinden de kurtulabilirsiniz.

! BU DÖKÜMAN VSABAH TARAFINDAN KÖSTEBEK FORUM KULLANICILARI İÇİN HAZIRLANMIŞTIR... İZİN ALMADAN KULLANILMASI YASAKTIR..

EMEĞE SAYGI LÜTFEN...!!!

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Eğer hala sorun devam ediyorsa Google'ın önerdiği bu programları indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz... Kurduktan sonra yapacağınız tarama ile karşınıza çıkan sonuçları temizlemelisiniz...

Hatanın devam etmesi imkansız...!

:ok: Lavasoft Ad-Aware (İngilizce): LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
:ok: Spybot Search and Destroy (İngilizce): LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
:ok: MacScan (İngilizce) (Mac kullanıcıları için): LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
mekavedat
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen mekavedat »

Ellerine sağlık VSabah. İhtiyacımız olunca kullanabileceğimiz bir bilgi...

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Benim İhtiyacım Vardı Böyle Bir Programa.Çok Teşekkür Ederim Eline Emeğine SAğlık =D>

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

mekavedat, ve Uyus, yorumlarınız için teşekkürler... Ben birkaç kafede buna rastlamıştım. Şimdide benim bilgisayarda olmaya başlayınca araştırmak ve böyle bir makale yazmak istedim. Yakında bu link çözüm arayanlarla dolup taşacak emin olun.

Çünkü nette başka yerde yok! ;)
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
mekavedat
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen mekavedat »

VSaBaH yazdı:mekavedat, ve Uyus, yorumlarınız için teşekkürler... Ben birkaç kafede buna rastlamıştım. Şimdide benim bilgisayarda olmaya başlayınca araştırmak ve böyle bir makale yazmak istedim. Yakında bu link çözüm arayanlarla dolup taşacak emin olun.

Çünkü nette başka yerde yok! ;)

:)

Kullanıcı avatarı
n@rkoz
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen n@rkoz »

Allah razı olsun dostum =)

Kullanıcı avatarı
kursatsukru
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen kursatsukru »

saoL başımıza geLince burdan haLLederz artık sorunu..

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Saol kardess ii bir paylasım
Ty
:turkce: :turkce: :turkce: :turkce: :turkce:

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili