Google Translate Artık Türkçe

İnternetle ilgili sorunlarınız, aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Google’ın bu yeni hizmeti sayesinde Türkçe’den çok sayıda dile ve diğer dillerden Türkçe’ye metin ve internet sitesi çevirisi yapabileceksiniz. Böylece, anlamakta güçlük çektiğiniz herhangi bir yabancı kaynağı, kolayca Türkçe’ye çevirebilecek veya istediğiniz bir cümle ya da kelimenin Türkçe karşılığını öğrenebileceksiniz.

Bu hizmetten yararlanmak için öncelikle LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! tıklıyorsunuz ve sayfanın ortasındaki “Enter text or a webpage URL” kutusuna tercümesini istediğiniz web sitesinin adresini giriyorsunuz. Dil seçeneklerinden “English > Turkish” ya da “Turkish > English”i seçip “Translate” düğmesine tıklayınca tercümenin yapıldığı yeni sayfa açılıyor. Hizmet çok yeni olduğu için tercüme çok başarılı olmasa da, en azından konu hakkında genel bir fikir elde etmeyi sağlıyor.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Çok iyi bence. Zaten yabancı sitelerin çevirisini yapma seçeneği çıkıyordu bende.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ben kullanıyorum zaten de bazen saçma çeviriler yapıp sizi rezil edebiliyor söyleyeyim... :D

Yani saçma olduğunu anlayabiliyor orta derece dil bilen birisi ama bilmeyenler için sorun olabilir. Bazen aklıma bazı kelimeler ve cümleler takılıyor. Yazıyorum saçma sapan birşeyler çıkarıyor ama ben düzenleyip kullanıyorum.

Hiç yoktan iyidir. Google hayranlığım meşhurdur benim :) Tüm hizmetlerini olduğu gibi bunu da zevkle kullanıyorum...

Teşekkürler...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Google Translate'deki sorun sadece Türkçede değil başka dillerdeki bazı kalıpları İngilizce vb bir dile çevirdiğimde yine hatayla karşılaşıyorum. Ama işime yaradığı da oluyor yani :)

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Yine de güzel, hiç yoktan iyi.