Yok artık IE9 RC

İnternetle ilgili sorunlarınız, aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen göKhan. »

Internet Explorer 9 RC'ye ilgi büyük!

Henüz RC sürümü yeni yayınlansa da, bakın Internet Explorer 9 fırtınası nasıl sert esiyor...

Internet Explorer 9'un RC sürümü henüz yayınlandı ancak HTML5 destekli tarayıcı iki milyon indirme sayısını geçmeyi başardı bile!

Windows Team Blog'un yaptığı açıklamaya göre bu indirmeler Windows Update yoluyla yapılan indirmeleri içermiyor. Internet Explorer 9 RC aralarında yeni sekme yönetimi ve kullanıcı ara yüzünün de bulunduğu bazı geliştirmeler sunuyor. Sekmeler artık adres çubuğunun altına 'tutturulabiliyor'. IE9'da web sitelerinin konumunuzu bulmasına engel olan yeni 'izleme koruması' işlevi de bulunuyor.

Resim

Internet Explorer 9'un beta sürümü de çıktıktan 5 gün sonra iki milyon indirmeyi geçmeyi başarmıştı. IE9'un 23 milyonluk beta sürümü indirme rakamını geçmesi için katetmesi gereken yol ise oldukça uzun.

İndir:
Windows 7 için Internet Explorer 9 RC – 32bit (Türkçe) LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
Windows 7 için Internet Explorer 9 RC – 64bit (Türkçe) LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen VSaBaH »

Denemeye bile gerek duymuyorum şahsen...

Chrome'un eline su bile dökemez. Değil 9, 99. sürümünü çıkarsa şuan ki Chrome'a rakip olamaz.

IE'nin Windows tabanlı işleyiş sistemini değiştirmesi lazım. Yoksa güncellemeyle bu iş olmaz.

Ama yine de öğrenmiş olduk. Sağolasın Gökhan'ım.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Formatla Gitsin
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen Formatla Gitsin »

Paylaşım için teşekkürler...

İE9 vista sp2 de çalışıyor ve win7 de ama sitede win7 kullanıcıları için diyor neyse ister Firefox olsun ister Chrome ister Opera ister Safari vs ama İE lerden vageçemiyruz nedeniysi zamanında windowsun tek olması buna alışmamız ve zararlı yazıma karşı güvenlik açısından bence en iyisi olması. Hız konusunda o kadar idaalı değilim fakat eskiye nazaran çok yol kattettiği bir gerçek.

Kısacası İE ler olmazsa olmazlardan...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen VSaBaH »

Formatla Gitsin yazdı:Paylaşım için teşekkürler...

İE9 vista sp2 de çalışıyor ve win7 de ama sitede win7 kullanıcıları için diyor neyse ister Firefox olsun ister Chrome ister Opera ister Safari vs ama İE lerden vageçemiyruz nedeniysi zamanında windowsun tek olması buna alışmamız ve zararlı yazıma karşı güvenlik açısından bence en iyisi olması. Hız konusunda o kadar idaalı değilim fakat eskiye nazaran çok yol kattettiği bir gerçek.

Kısacası İE ler olmazsa olmazlardan...

Alışkanlıklardan vazgeçmek, yeni şeyler öğrenmek zordur. IE'nin tercih edilmesinin sebebi bu olsa gerek.

Güvenlik meselesine gelince... Sağlam antivirüsünüz varsa tarayıcınıza kadar denetler merak etmeyin ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen summer »

Bende Mozilla Firefox ve Crome karışık kullanıyorum. Baya zamandan beri kullanmıyorum IE.

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen göKhan. »

Vallahi ben FF,Chrome,IE,Opera kullanıyorum hepsinin birbirinden alması gerekenler var diyorum ben. FF nin eklentileri Chrome un hızı IE nin güvenliği Opera nın görünüşü =D>

Kullanıcı avatarı
Formatla Gitsin
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen Formatla Gitsin »

Ne kadar iyi bir antivirüsünüz olursa olsun güvenlik zaafiyeti varsa tarayıcınızda hackerlerle baş edemezsiniz. Bu yüzden hantal olabilir iE ama güvenliik açısından kritik güncellemelerle(yamalarla)bana göre bir numaradır.

Bu arada Chipte gördüm ve okudum yanlış okumadıysam Firefox 4 te yakında gelecekmiş son sürümü 25 şubattaymış Finalse marttaymış...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen VSaBaH »

Formatla Gitsin yazdı:Ne kadar iyi bir antivirüsünüz olursa olsun güvenlik zaafiyeti varsa tarayıcınızda hackerlerle baş edemezsiniz. Bu yüzden hantal olabilir iE ama güvenliik açısından kritik güncellemelerle(yamalarla)bana göre bir numaradır.

Bu arada Chipte gördüm ve okudum yanlış okumadıysam Firefox 4 te yakında gelecekmiş son sürümü 25 şubattaymış Finalse marttaymış...

Yani kullanıcının bilgisayarda girdiği sayfalara ve kullanıcının düzeyine göre değişir sizin dediğin belki ama benim için tarayıcının güvenli olması o kadar da sorun değil.

Mesela ben bi sitenin güvenli olmadığını sayfa yüklenirken durum çubunda çektiği dosyalardan ve açtığı sayfalardan anlayabiliyorum. Üstelik sayfanın açılma süresinden bile yanlış işler olabileceğini farkedip çıkıyorum. Aylardır Chrome kullanıyorum tek güvenlik sorunum olmadı. Ki ben bilgisayarımda bile tüm güvenlik programlarını kapatan biriyim. Dediğim gibi fazla güvenlik zafiyet getirir. Sağlamlığına güvendiğim bi antivirüsüm var ve ne tarayıcının güvenliği ne de işletim sisteminin güvenliği beni o kadar da ilgilendirmiyor.

O yüzdendir ki hem bilgisayarımda, hem tarayıcımda hız sınırlarını zorluyorum kullanım konusunda :D Üstelik her türlü bankacılık işlemleri, online alışveriş ve şirket işleriyle uğraşmama rağmen sorun olmuyor.

Dedim ya kullanıcı ile de alakalı... Norton'un en gelişmiş antivirüsünü kullanıp da bilgisayarını çökerten arkadaş tanırım :heh:
 !

Resim

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Güvenlik açısından bile en fazla açık her zaman IE'de oldu, çıkan yamalar bunların sadece çok az bir kısmını kapatırken büyük bir kısmı hep kaldı. Ama artık bu alışkanlıktan yavaş yavaş kurtuluyo insanlar. En azından bizim sitenin istatistiklerinde önceden IE kullanım oranı %80-90 civarıyken şimdi %50lere düştü. Şu okulun not sorgulama sistemide olmasa IE'yi hiç kullanmıycam ama arada işimize yarıyo işte...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Yok artık IE9 RC

Mesaj gönderen VSaBaH »

Siyah_Beyaz yazdı:Güvenlik açısından bile en fazla açık her zaman IE'de oldu, çıkan yamalar bunların sadece çok az bir kısmını kapatırken büyük bir kısmı hep kaldı. Ama artık bu alışkanlıktan yavaş yavaş kurtuluyo insanlar. En azından bizim sitenin istatistiklerinde önceden IE kullanım oranı %80-90 civarıyken şimdi %50lere düştü. Şu okulun not sorgulama sistemide olmasa IE'yi hiç kullanmıycam ama arada işimize yarıyo işte...

Katılıyorum Metiinim... Zaten açıkları çok olduğu için sürekli güvenlik önlemleri çıkarıyor IE...
Ama Chrome öyle güzel bir sisteme sahip ki hackerları sallamıyor bile :D
 !

Resim