Megaupload Kapandı ve Sahibi Gözaltında!

İnternetle ilgili sorunlarınız, aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

İnternet ve dosya paylaşım dünyasının dev isimlerinden Megaupload kapatıldı. Dünyadaki 13. popüler site olan Megaupload, SOPA yasasının amacı gibi korsan yazılım sebebiyle kapatıldı ve kurucusu Kim Dotcom gözaltına alındı.

Zaten bir süredir erişim sağlanamayan Megaupload'a, erişim yasağı konulduğu sonradan ortaya çıkmıştı. SOPA yasası nedeni ile büyük internet siteleri kendilerini bilerek bir süreliğine kapatıyorlar. Megaupload da bunlara destek vermişti. Tam da bu sırada savcılar tarafından yapılan baskın akılları karıştırıyor.
ABD Federal savcıları, korsanla mücadele yasasının ihlali sebebiyle Megaupload'a baskın yaptılar. Megauplad içerisindeki korsan yazılımlar ile 500 milyon dolarlık zarara sebebiyet vermekle suçlanıyor. Bu yüzden 175 milyon dolar gelir elde ettiği öne sürülen Kim Dotcom için 45 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Diğer dosya paylaşım sitelerindeki durum ne olacak merak konusu. Ayrıca bir gerçek karşımıza çıkıyor. ABD, protesto eden büyük siteleri pek takıyormuş gibi gözükmüyor.

YÖNETİCİ YORUMU: Tek sebep yasal olmayan paylaşımlar değil gibi gözüküyor. Adamlar mafya galiba. Yoksa tonlarca site var aynı işlevi gören.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen raven111 »

Bende gördüm bu haberi.Şimdi Anonlar yani anonymous hack grubu bu Megaupload kapandı diye karşı atağa geçmiş ve intikam alacakmış öyle haber vermişler.

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Ya ben Dns adresi değiştirip eskiden burdan dosya indiriyordum be :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

raven111 yazdı:Bende gördüm bu haberi.Şimdi Anonlar yani anonymous hack grubu bu Megaupload kapandı diye karşı atağa geçmiş ve intikam alacakmış öyle haber vermişler.

Hemde ne intikam FBI'dan Amerika Savunma Bakanlığı sitelerine kadar :(
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Volkan abi Anonymous'dan hayır gelmez :haha: Bir ara '' Facebok '' u da hacklicektiler ama nerdee :nanik:

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Bu zamana kadar nerdelermiş kesin bi iş var burda, kaç yıldır aynı işi yapıyorlar şimdi mi farketmişler kazancı, intikam falan da hikaye gizli tutulur yapılacak işler aptal medya.

Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen raven111 »

VSaBaH yazdı:
raven111 yazdı:Bende gördüm bu haberi.Şimdi Anonlar yani anonymous hack grubu bu Megaupload kapandı diye karşı atağa geçmiş ve intikam alacakmış öyle haber vermişler.

Hemde ne intikam FBI'dan Amerika Savunma Bakanlığı sitelerine kadar :(
Aynen biliyorum heryere saldırmşlar ve 1 2 saatliğine ulaşıma kapamışlar :D

Kullanıcı avatarı
kaju34
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen kaju34 »

Saçma bir karar oldu bence.