Eurovision'a sürpriz grup [Mor ve Ötesi]

Müzikle ilgili aradıklarınız(Bu bölümde telif hakları yasasından dolayı MP3 ve video klip yoktur)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Türkiye'yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek grup hemen hemen kesinleşti. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin "Mor ve Ötesi" ile 'prensipte anlaşma' sağlandığını açıkladı.

ŞARKI TÜRKÇE OLACAK
Bu görüşmeler, büyük ölçüde tamamlandı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, yaptığı açıklamada, "Mor ve Ötesi" ile 'prensipte anlaşma sağlandığını' belirterek, kısa süre içinde imzaların atılabileceğini söyledi. Şahin, Mor ve Ötesi'nin seslendireceği parçanın Türkçe olacağını vurguladı.

Türkiye, 2003 yılında Riga'da gerçekleştirilen 48. Eurovision Şarkı Yarışması'na Sertab Erener'in "Everyway That I Can" adlı İngilizce şarkısıyla katılmıştı. Erener, birinciliği elde etmişti. Finlandiya'da gerçekleştirilen 52. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Kenan Doğulu da "Shake it up Şekerim" adlı parçasıyla dördüncülüğü elde etmişti.

YÖNETİCİ YORUMU: Şarkının Türkçe olması çok güzel. Gerrçi Türkçe olunca kazanma şansımız azalıyor ama yine de Türkçe olmalı bence. Umarım kazanırız

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

Eurovision yarışması bana çok saçma geliyor özellikle puanlama durumu;bütün ülke, şarkı kötü olsun farketmiyor komşu ülkeye oyunu kullanıyor hiç adil değil .. uzun lafın kısası çok gereksiz,saçma bir yarışma inş. diğer senelerde Eurovision'a katılmayız ...

Kullanıcı avatarı
ReBeL
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen ReBeL »

Mor ve Ötesini severim Umarım güzel bir başarı getirirler ülkemize
Teşekkurler paylasımın ıcın :)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

GiudiZioSo yazdı:Eurovision yarışması bana çok saçma geliyor özellikle puanlama durumu;bütün ülke, şarkı kötü olsun farketmiyor komşu ülkeye oyunu kullanıyor hiç adil değil .. uzun lafın kısası çok gereksiz,saçma bir yarışma inş. diğer senelerde Eurovision'a katılmayız ...

Haklısın aslında ama yinede güzel şarkının seçilmesini fazla etkilemiyor bence. Yarışmaların çoğunu favori şarkılar kazanıyor ki Türkiye'nin başka devletlerce fazla sevilmediğini de göz önüne alacak olursak Eurovision'u Sertap ile kazanmamız imkansız olurdu ama sonuçta kazandık.

Ben söylediğin olumsuzluğa bir takım önlemler alınacağını duymuştum ama alınacak önlem ne şekilde olabilir bunu bilemiyorum.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Mor Ve Ötesini Seviyorum.Gerçi Bu Genel Açıdan Dezavantaj Gibi Görünüyor Yinede Türkçe Bir Şarkıyla Katılmamız Ayrıca Güzel Kendi Öz Dilimizle Orada Olmalıyız.

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Şarkıyı Türkçe seçip seçmeme konusunda henüz anlaşılmamış sonradan Mor ve Ötesi grubu yazılı bir halde bunu belirtmişler ya da ben öyle okudum.Ben Eurovision'un adil olduğuna inanmıyorum diğer birçok kişi gibi..heleki şu 3 yıldır...Tabi umarım kazanırız çok isterim ama daha güçlü bir isim bulabilirlerdi...Ya tabi bulsalarda sonuç değişmeyecekti bunun satırlarca açıklaması var herneyse başarılar dilerim.Eğer Türkçe okurlarsa şansları yarıya iner bunu göze almazlar bence yine İnglizce okuyacaklar ya da kimseyi kırmamak için sonuna 'Şekerim' gibi şeyler ekleyebilirler.