Folk ve elektronikanın harika birleşimi: Tunng

Müzikle ilgili aradıklarınız(Bu bölümde telif hakları yasasından dolayı MP3 ve video klip yoktur)
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Yeni albümleri Good Arrows ile son zamanlarda adlarından sıkça söz ettiren Londralı folktronika grubu Tunng 8 Şubat’ta İstanbullu hayranları ile Babylon sahnesinde buluşuyor.

Mike Lindsay ve Sam Genders tarafından 2003 yılında temelleri atılan Tunng, son dönemlerde oldukça ilgi gören folktronica tarzının başarılı temsilcilerinden. Folk müziği ve folk müziğin en önemli unsurlarından enstrüman zenginliğini, elektronik müzik ile birleştiren Tunng’un hikâyesi bir elbise mağazasında başlıyor. Mike Lindsay ve Sam Genders’in elbise mağazalarının stüdyosunda yaptıkları müzik Tunng’un doğumuna yol açmış. Tunng’un ilk albümü “Mother's Daughter And Other Songs” da bu dönemde, 2005 yılında yayınlandı.

İlk albümlerinin yayınlanması ile konser teklifleri almaya başlayan ikili konserlerde çalabilmek için grubu büyütmeye karar verdi ve grup Ashley Bates, Phil Winter, Becky Jacobs ve Martin Smith’in katılımıyla bugünkü halini aldı.

İlk albümden bir yıl sonra Tunng bu defa “Comments of the Inner Chorus” albümüyle karşımıza çıktı. Grup için bu dönemdeki en büyük kazanç ise grubun canlı performanslarında yer almayan ve daha çok grubun arkadaki elemanı olarak gözüken Sam Genders’in sahnelerde yer almaya başlaması oldu. Bu dönemde grup ayrıca The O.C. dizisi için Bloc Party şarkısı olan “The Pioneers”ı coverladı.
Resim
Tunng üçüncü albümleri olan “Good Arrows”u geçtiğimiz Ağustos ayında yayınladı. İngiliz grup için yeni albüm istedikleri müziğe bir adım daha yaklaştıkları bir albüm olmuş. Gruba göre bu belki de en iyi işleri değil ama bugüne kadar yaptıkları en iyi iş ve bu süreç zamanla Tunng’un müziğini zenginleştirerek istediklerine ulaştıracak.

Ülkemizde de son zamanlarda ilgi görmeye başlayan folktronicanın son zamanlardaki en başarılı temsilcisi Tunng yeni albümlerinin tanıtım turnesi kapsamında 8 Şubat gecesi Babylon’da bizlerle buluşacak. Bu sıcak Londralıların sevimli ve cana yakın melodilerini dinlemediyseniz 8 Şubat gecesi yeni tınılarla mutlu olacağınız oldukça güzel bir gece olabilir.
Resim