İşte Oslo'da Türkiye'yi temsil edecek isim

Müzikle ilgili aradıklarınız(Bu bölümde telif hakları yasasından dolayı MP3 ve video klip yoktur)
Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

TRT, Türkiye’yi bu yıl Norveç’te düzenlenecek Eurovision’da temsil edecek grubu belirledi. Geçen yıl MTV’nin Avrupa’nın ‘en iyi sanatçısı’ seçilen maNga Oslo biletini aldı.

Bu yıl Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenecek olan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan grup belli oldu. Mayıs ayında düzenlenecek olan yarışmada Türkiye’yi rock grubu maNga temsil edecek. Geçen yıl MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Sanatçısı seçilen 5 kişilik grup Ferman Akgül’ün solistliğinde Özgür Can Öney, Yağmur Sarıgül, Efe Yılmaz ve Cem Bahtiyar’dan oluşuyor. TRT, özellikle bu yıl Eurovision’a bir erkek solist göndermeye karar verdi.

habermüzik.com

Kullanıcı avatarı
erbab-ı yaLnız
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen erbab-ı yaLnız »

Eurovision bir sanatçının kariyerine ne katar pek bir şey diyemem. Ama ulusal bir platformda Türkiye temsilcisi olarak maNga'yı görmek beni mutlu etti açıkçası.
Her ne kadar Eurovision'a katılmalarına taraftar olmasam da onlar bu işi çok istiyorlar. E onlar istedikten sonra bana da desteklemek düşer.
Bir de gördüm ki onlar alacakları başarıdan çok, iyi bir maNga şarkısı yapmak ve onu en güzel biçimde ulusal bir platformda sergileyerek Türkiye'ye başları dik olarak dönmek ilgilendiriyor.
maNga 2'si Türkçe biri İngilizce olmak üzere 3 parça yapacak ve Şubat ayının sonlarına doğru TRT ile görüşecek. TRT'nin şarkı seçiminde onları rahat bıraktıklarını da söylemeden geçemeyeceğim.
maNga'nın açıklamasına göre, Eurovision dönemindeki tüm çalışmalarını kaydederek fanlarıyla internet üzerinden yayınlayacağını duydum.
Bu konuda da bizleri düşünleri en hoş (:

Çok iyi bir performans sergileyeceklerine eminim (: