Hande Yener Powertürk Röportajı-16.05.2010

Müzikle ilgili aradıklarınız(Bu bölümde telif hakları yasasından dolayı MP3 ve video klip yoktur)
Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Hande Yener Powertürk Röportajı-16.05.2010

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Hande Yener
HANDE YENER, “HANDE’YE NELER OLUYOR” İSİMLİ ALBÜMÜ İLE MÜZİK MARKETLERDE, ALBÜMÜN ÇIKIŞ PARÇALARINDAN BİRİ “SOPA” İLE DE EKRANLARIMIZDA YER ALIYOR. POWERTURK EKİBİ BİR SÜRE ARADAN SONRA YENİDEN POP MÜZİK ALBÜMÜ YAPMAYA KARAR VEREN HANDE YENER İLE BİR ARADAYDI.

ÇIKIŞ PARÇASI İÇİN KARAR VERMENİZ ÇOK ZOR OLDU VE SİZ DE HER İKİ PARÇAYI DA KLİPLENDİRMEYE KARAR VERDİNİZ.

“Hande’ye Neler Oluyor” albümünün 2009’un son aylarında başlayan çalışma süreci bitti ve albüm bildiğiniz gibi Nisan ayında müzikseverler ile buluştu. İlk videomuzu iki şarkıya birden çekmiştik. “Yasak Aşk” ve “Sopa”. Fakat “Sopa”nın inanılmaz yükselişi ile iki şarkıyı birbirinden ayırmak zorunda kaldık. İlk başta mix olarak verdiğimiz ”Sopa”nın videosu artık tek olarak yayınlanıyor.

SIRADAKİ KLİP DE ŞİMDİDEN BELLİ DEĞİL Mİ ?

İki parçaya da çok yoğun istek gelmişti ve aslında bu fikri hayata geçirmemizin sebebi bu olmuştu. Şu anda “Sopa” Türkiye’nin dört bir yanında çalınıyor ve çok seviliyor bu beni çok mutlu ediyor. Albümün diğer şarkıları da çok seviliyor. Bunlar çok çok güzel gelişmeler benim için çünkü tekrar pop albümü yapacağım dedikten sonraki beklenti yüksek ve aslında biraz ürkütücü biraz da heyecan vericiydi ama bunu başardığımızı düşünüyorum. Bir sonraki video” Bodrum” şarkısına gelecek. “Bodrum” şarkısını konserlerde neredeyse 4 kez söylüyoruz. Çok istek alan bir parça.

BİRAZ DA EMEĞİ GEÇEN İSİMLERİ KONUŞALIM…

Bu albümde müzikler Sinan Akçıl’a ait. Aranjelerin birçoğu ona ait ve müzik direktörlüğünü de o yaptı. Bir, iki tanesi Emirhan Cengiz’e ait. Sanat yönetmeni Kemal Doğulu, yapımcımız Polat Yağcı. Bu kadar yıl sonra böyle bir ekip bulabilmek benim için çok önemliydi çünkü hayallerim büyüdükçe çalışacağım insanların da yaratıcılığından çok fazla beklentim olmaya başladı Onlar benimle çalışırken şunu hissediyorum ki yaratıcılıklarını sonuna kadar kullanabiliyorlar. Yaptığımız işler çok özgün ve zaten benim dinleyicim de bu özgünlüğe, değişime alıştı. Onun için herkes elinden geleni yaptı ve benim bu büyük hayaller ile başladığım albüm, hayallerimden de güzel oldu diye düşünüyorum.

ÖNCEKİ ALBÜMLERİNİZ İLE KARŞILAŞTIRMANIZI İSTESEK !

Bu benim en sıcak ve en olgun albümüm bence ve bir taraftan da çok eğlenceli ve çok enerjik bir albüm. Gördüğüm kadar ile bu albüm beni çok gençleştirdi. Dinleyenlere de çok güzel bir enerji yaydığını sürekli duyuyorum. Özellikle bu çalışmaları birlikte yaptığımız bu üç adama çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık son altı aylarını benim, yani bizim demek istiyorum albümümüze adadılar. O yüzden yolumuz hiç ayrılmayacak onlarla.