Lady Gaga Hakkında 20 İpucu

Müzikle ilgili aradıklarınız(Bu bölümde telif hakları yasasından dolayı MP3 ve video klip yoktur)
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

20 - Lady Gaga’nın, kendi tabiriyle mikrofon tutan kolunda “Little Monsters” yazan bir dövme var. Biliyorsun “Little Monsters”, Bayan Gaga’nın hayranlarına taktığı isim.

19 - ‘Telephone’u aslında Britney Spears için yazmış ancak Britney burun kıvırmış. Şarkıyı kendisi kullanmaya karar verince Britney ile düet yapması teklif edilmiş ama bu kez reddeden kişi Lady Gaga olmuş! Küçük bir aramayla kolayca Britney’in ‘Telephone’ demosunu dinleyebilirsin.

18 - Gerçek bir Madonna hayranı. “Madonna’yı benden daha çok seven biri olduğunu sanmıyorum. Madonna 25 yıl önce pop müziği kökten değiştirdi, şimdi ben de aynısını yapmak istiyorum” diyor.

17 - Lady Gaga, 13 milyon kişi ile “Twitter’da en fazla takip edilen kullanıcı” oldu ve 2012 Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Biz bu satırları yazarken takipçi sayısı 17 milyon olmak üzereydi.

16 - Haiti’ye yarım, Japonya’ya bir buçuk milyon dolar bağışlayacak kadar cömert.

15 - Şarkı yazmak konusunda kendisine güvenmesini sağlayan şey, Pussycat Dolls’un kendileri için yazdığı şarkıları çok sevmesi olmuş.

Resim

14 - Rock’çıların da dinlediği bir pop şarkıcısı olmak istiyor.

13 - Çıktığı ilk tur kendisine ait değildi. New Kids On The Block’ın ön şarkıcısıydı. 80’lerin boy band’i New Kids On The Block’ı hatırlar mısın?

12 - Barack Obama, Gaga ile tanışma anını “Korkutucu” olarak niteliyor. Bunda, Gaga’nın o sırada kırk santimlik topuklar giymesinin etkisi büyük olmalı.

11 - Aslında kumral olan Lady Gaga’nın saçlarını sarıya boyatmasının sebebi, kariyerinin ilk günlerinde çoğu kişi tarafından Amy Winehouse ile karıştırılması.

10 - 4 yaşında kendi kendine piyano çalmayı öğrenmiş, 13 yaşında ilk bestesini yapmış.

9 - Paris Hilton ile aynı okulda okumuş. Tabii arkadaş filan değillermiş.

8 - İlk albümünde anlamlı sözler yazmaya çalıştığını ama şimdi bunu hiç önemsemediğini söylüyor. O zamanlar daha karmaşık şarkılar yazarsa daha fazla ciddiye alınacağını düşünüyormuş. Şimdi ise şarkılarını yazarken sadece sahnede nasıl görüneceğini düşünüyor.

7 - Çocukluğunda okulun kabadayıları tarafından rahatsız edildiğini, sıklıkla çöp tenekesine atıldığını ve zor bir çocukluk geçirdiğini söylüyor.

6 - Billboard’ın en fazla indirilen şarkıları listelediği “Hot Digital Songs” listesinde şimdiye kadar en fazla kalan şarkıcı kendisi. ‘Poker Face’, 83 hafta listede kalmış.

5 - Lady Gaga ismi, ilk prodüktörünün ‘Radio Gaga” yazmaya çalışırken “radio”yu yanlış yazması, telefonunun da bu yanlışı “lady” olarak düzeltmesi sonucu ortaya çıkmış.

4 - Gaga, (O zamanki ismi ile Stefani Germanotta) 2005’ten beri müzikte bir kariyer peşinde. Tabii bu sırada bir sürü konser vermiş ve çokça yuhalanmış. Planı, şimdiye kadar yuhalandığı tüm küçük kulüp ve barlarda konser verip oraları yakıp yıkmak.

3 - İlk kontratı şarkı söylemek için değil, Britney Spears, Pussycat Dolls ve Fergie’ye şarkı yazması için hazırlanmış. Akon, “Bu kızın sesini harcamayın” deyip plak firmasının patronu Jimmy Iovine’i zorla ikna etmiş.

2 - Kariyerinin ilk günlerinde bütün kostümlerini kendisi tasarlarken bugün kostümlerini, aksesuarlarını, sahne şovunu ve video kliplerini tasarlayan “Haus of Gaga” adlı bir yaratıcı ekibi var.

1 - Bütün turlarına annesi de katılıyor. Aynı tur otobüsü ile seyahat ediyorlar çünkü annesi, yemeden zayıflamaya meyilli Gaga'nın öğün atlamadığına emin olmak istiyor.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bu kadının İllüminati örgütünün üyelerinden olduğu söyleniyor;

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Zaten öyle Volkan abi dün tesadüfen CNBC-e açmıştım orda konser veriyordu her dakka o göz işaretini yapıyordu.

Kullanıcı avatarı
mahmutcanal
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen mahmutcanal »

Kesin Öyledir :)