Justin Timberlake

Müzikle ilgili aradıklarınız(Bu bölümde telif hakları yasasından dolayı MP3 ve video klip yoktur)
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Justin Timberlake

Mesaj gönderen summer »

Justin, tam gaz

Özgüven desen onda, tatlı dil desen onda, cazibe desen onda. Justin’i kim geçebilir? Mıymıy hisli, kafiye olsun diye ittire ittire yazılmış şarkılar söyleyen bir boyband çiçeğinin, bir gün pop dünyasının en büyük yıldızı olacağını söyleseler hangimiz inanırdık?

Justin, “FutureSex/LoveSounds” ile sadece yılın en büyük geri dönüş albümünü yapmakla kalmadı, bir de yılın en dillere pelesenk olan esprisinin de başını çekti. “SexyBack”ten sonra “I’m bringing Ugly back”, “I’m bringing Stupid back” gibi (güya) espriler gırla giderken Justin de “2006’nın en aptal esprilerinin babası olacağımı tahmin etmemiştim, şarkı için havalı bir açılış olacağını düşünmüştüm o kadar” diyerek pişmanlığını dile getiriyor. “I’m bringing sexy back” lafı, MTV’nin söylediğine göre “drop it like it’s hot”tan beri karşımıza çıkan en büyük slogan/şarkı sözü.

İş pişmanlığa gelince, Justin’in pişman olduğu bir şey daha var, 2004’deki Superbowl. Hatırlarsanız Janet Jackson ile paylaştığı sahnede yaramazlığının kurbanı olmuş ve Janet’ın normalde gözlerden uzak bazı yerlerinin görülmesine neden olmuştu. Hazır Janet’ın da albümü “20 Y.O.” da çıkmışken “Grammy ya da Oscar gibi büyük bir törende tekrar birlikte şarkı söyleyelim” deyip duruyormuş, ancak Justin ile hâlâ küs olan Janet cevap vermiyormuş.

Tabii Justin’e küs olmayanlar çoğunlukta. Mesela Christina, geçenlerde müziğini tamamen değiştirebildiği için ona ne kadar hayran olduğunu söyledi: “Son yaptıkları işlerden farklı şarkılar yapanlar bana ilham veriyor. Justin’e büyük saygı duyuyorum”. Onlar kendi aralarında birbirlerini övedursun, Sting böyle düşünmüyor. Beyonce, Justin ve Christina’nın müziklerini fazla ticari buluyormuş ve “Bugünün müziği bana göre değil, müzik insanı ruhani bir yolculuğa çıkarmalı” diyormuş.

Öte yandan eski toprakların tümü de böyle düşünmüyor. Mesela Duran Duran ile Justin şu sırada birlikte stüdyodalar. Timbaland’in yazdığı şarkı, Duran Duran’ın yeni albümünde yer alacakmış. Duran Duran üyeleri, 2003’te bir MTV şovunda tanıştıklarından beri Justin ile çalışmak istediğini söylüyordu. Eh, bir de sıkı bir geri dönüş peşinde oldukları ortada, “SexyBack”in tam sekiz hafta liste başı olduğu, yeni single “My Love”ın da listelere 13 numaradan girdiği düşünülürse...

Justin, 8 Ocak’ta Amerika turuna başlayacak. Peki konserin ön şarkıcısı kim olacak dersiniz? Pink! Kıskanmadık desek yalan olur. Üstelik Justin, tüm hayatı boyunca sahnelerde tepinmek istemediğini ve bir solo albüm daha yapıp bu işleri bırakacağını açıklamışken: “Üzerime su şişeleri fırlatıldı, kızlar üstümü başımı yırtmaya çalıştılar. Hayatım boyunca sahnede zıplamak istemiyorum!”

alıntı:iştegenç