Şehidin nişanlısına son mektubu

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Şehidin nişanlısına son mektubu

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Gümüşhane kırsalında PKK terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit düşen Denizlili Komando Er Basri Arslan'ın nişanlısına son hediyesi gönderdiği mektuplar oldu.

Acemi birliğindeki görevini tamamladıktan sonra Gümüşhane'ye giden 1986-4 tertip Komando Er Basri Arslan, Gümüşhane kırsalında terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu şehit düşmüştü. Basri Arslan'ın şehit olduğu haberi, Çameli İlçesi Yaylapınar köyünde oturan ailesini yasa boğarken, annesi Kezban ve babası Hasan Arslan'ı teselli etmek askeri erkana düşmüştü.

ŞEHİT OLURSAM ARKAMDAN YAS TUTMAYIN
Nişanlısının terhis olup gelmesini bekleyen 17 yaşındaki Özlem Erdoğan ise şehit haberini alınca dünyası karardı. Şehit er, Acıpayam İlçesinde oturan nişanlısı Özlem Erdoğan'a yazdığı son 3 mektubunda onu ne kadar çok sevdiğini belirtiyordu. Mektuplarında kendi elinin resmini çizen, kalp çizip içine nişanlısı ile kendi ismini yazan, gül tutan ama kelepçe takılı eli resmeden Basri Arslan'ın mektupları okuyanı ağlatıyor. Mektuplarına, "Birtaneme" diye başlayan şehit er sözlerine şöyle devam ediyor: "Olur ya bir çatışmada şehit olursam arkamdan sakın yas tutma. Bırak mezarımda rahat yatayım. Bedenimden komando elbisemi çıkartmayın, onlar benim gururumdur. Ölünce kefenim olacak. Başımdan mavi beremi çıkartmayın benim şerefim olacak. Ayağımdan botlarımı çıkartmayın, onlar nice yollar aşacak, şehit olursam sırat köprüsünden onlarla geçeceğim. Elimden tüfeğimi almayın o benim namusumdur. Yaramın kanını silmeyin ahirette hesabı sorulacak. Göğsümdeki kör kurşunu çıkarmayın o benim madalyam olacak. İnşallah bunlar olmazsa ben sana kavuşurum sevdiğim."

mynet-haber

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Bu haberi okuyunca çok üzüldüm yazık bu gençlere, gün geçmiyor ki bir şehit haberi duymayalım. Bu vatan hainlerinin sonunun geldiği günü ömrüm oldukça sabırsızlıkla bekliyorum. Allah (CC.) Devletimize zeval vermesin. Mehmetçiğimizi korusun.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

bunların hesabı nerede verilecek gerçekten bilmiyorumçok üzülüyorum...