MHP halkı aptal, CHP suçlu görüyor

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Seçim sonuçlarını doğru okumak yerine kendi bildiklerini okumakta direnen MHP ve CHP'ye göre halk bu seçimde demokrasiden yana tercih koymakla aptallık yaptı ve suçlu!

Radikal gazetesinden Mesut Hasan Benli imzalı haberine göre MHP'liler mezarına gidip Aziz Nesin'den özür dileyecekler. Nedeni ise Türklerin yüzde 60'dır diyen Aziz Nesin'in haklı çıktığına inanmaları. Çünkü bazı MHP'lilere göre AK Parti'ye oy vermek aptallıkla özdeş... Türk halkının statükoya karşı demokrasi istemesini aptallık olarak yorumlayan MHP'lilerin halka rağmen halkın adına karar verme mantığı düzeler mi bilinkez...

Benli haberinde, "2002'de yüzde 8.4 olan oy oranını yaklaşık iki katına çıkarmanın mutluluğuyla birlikte AKP'nin yüzde 47'lik oy oranı karşısında duyulan şaşkınlık hakim oldu. Bazı MHP'liler AKP'nin oy oranı karşısındaki şaşkınlıklarını ifade ederken, Aziz Nesin'in "Türk halkının yüzde 60'ı aptaldır" sözlerini anımsatıp, "Aziz Nesin'den özür dileyeceğiz" yorumunu yaptı" deniliyor..

Allah'tan bütün MHP'liler ve de en önemlisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli böyle düşünmüyor gibi görünüyor. MHP lideri Devlet Bahçeli yaptığı ilk açıklamada halkın ortaya çıkardığı sonuca saygı göstermek gerektiğini vurguladı. Bahçeli ayrıca halkın verdiği muhalefet görevini hakkıyla yerine getirme yönünde söz verdi.

CHP AYNI HAMAM AYNI TAS

CHP'de ise durum MHP'den daha vahim. Çünkü onların halk düymanlığı tavandan başlıyor. 'Hala şu AKP'ye oy veriyorlar ya!' diyecek kadar halkına yabancı kalan ve bunda suçu kendisinde aramayan CHP mantığı bizzat CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in ağzından çıkan şu cümlelerle bir kez daha gözler önüne serildi: ''Bu kadar sıkıntı çektiğimiz bir dönemde AK Parti oylarını artırabiliyorsa bunda rasyonel olmayan bazı sebepler aramak gerekir'' dedi.

Öymen CHP'nin seçim sonuçlarına itiraz etmesinin bile gündemde olabileceğini de gözler önüne seriyor. Bu arada Türkiye'nin ilk kez bir seçimde bu kadar hızlı sonuç aldığını görmezden gelmeyi ihmal etmiyor. CHP'nin nereden nereye geldiğini görebilmesi için ve halkı anlayabilmesi için önce teknolojik gelişmeleri fark etmesi gerekiyor galiba....

Ama Vatan gazetesinin CHP için kullandığı başlık aslında çok şey anlatıyor. Tabi CHP yönetimi anlayabilirse: Deniz bitti, Rodos göründü...

MHP'liler bilgisayar teknolojisinde CHP'den kuşkusuz çok daha öndeler. Ama ne yazık ki onların uzmanlık alanları "Hackerlik"! Ve görünen o ki, enerji ve zekalarını fikrini beğenmedikleri siteleri "hacklemek" yönünde kullanan gençlerin sırtını okşayan 'reisleri' olduğu sürece de daha pek çok 'Sanal Türk Zaferi' kazanmakla avunmaya mahkumlar.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

walla bilmem insanlar körse buna aptallık denmez şöyle bi etrafı analiz etmek lazım ülke lağım çukuruna gidiyor.....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

M.TUĞRUL, kusura bakma ama ülkenin lağım çukuruna falan gittiği yok. Sen milliyetçi bir Türk genci isen, konuşmalarını ona göre yapmalı ve ülkenin içinde bulunduğu durumu hatırlatmak yerine, çözümler bulmaya çalışmalısın.

Başlarda bende MHP'ye yakın görüyordum kendimi ama bana göre MHP'nin bazı konularda bizi temsil etmeye yeterli olmadığını düşünüyorum. Ben hiçbir partiyi savunacak, körü körüne bağlanıp gerçekleri görmezden gelecek biri değilim. Yanlış anlama sana "Sen böylesin!" demek istemiyorum. Ama yanlışını gördüğüm an çizerim üstünü..! CHP'ye şu an gülüyorum ama işini adam gibi yapsın ona bile veririm oyumu. Gayet ciddiyim..

Tayyip'in ATV'de yaptığı bazı açıklamalar beni gerçekten de etkiledi diyebilirim. Devlet BAHÇELİ, terörü sona erdireceğinden ve dolaylı olarak APO'yu astıracağından bahsediyordu, buna bizzat şahit olmuştum. Ancak Tayyip'in şu açıklaması bana gerçekten mantıklı geldi. "APO yakalandığı zaman (Ecevit zamanında) MHP koalisyondaydı ve başında yine Devlet Bahçeli vardı. Şu an APO'yu astıracağından söz eden Devlet Bahçeli, o zaman idamın kalkması için imza atmıştı" bana göre bu bir çelişkidir.

Ayrıca Tayyip oğlunun gemi meselesi, özelleştirmeler (Petkim), terör ve ABD'nin PKK'ya silah temin etmesi üzerine belgelere dayandırmak suretiyle açıklamalar yaptı. Bazı yerlerde anlattıklarına katılamasam da büyük çoğunluğu gerçekçi geldi bana. Açıklamanın bizzat Tayyip'in ağzından olmasının da etkisi büyük tabiki..

Uzattım kusura bakmayın, yalnız şunu söyleyim. Devlet BAHÇELİ MHP'ye yakışmıyor (benim görüşüm), CHP hakkında ise yorum yapmaya gerek yok. Halk cevabını verdi. Görüşüm hep buydu, ama seçimden önce açıklamak istemedim.

M.TUĞRUL, seni tanır ve kardeşim gibi severim bilirsin, benden sana zarar gelecek bir davranışın olmayacağını ve her zaman senin iyiliğini düşüneceğimi bilmeni isterim. Yazdığın mesajlarda şu anki hükümete kin beslediğin hissi aldığımdan ve şu an bizi yönetenleri seçen Türk halkına karşı kötü düşüncelere beslemeni istemediğimden, böyle açıklamalar yapma ihtiyacı buldum. Ama her zaman başkalarının eksikleriyle uğraşan kendi eksiklerini göremez...

AKP'nin de yanlışları var evet ama diğer partiler hiç iç açıcı değil doğrusunu söylemek gerekirse.
En son VSaBaH tarafından 23 Tem 2007 [ 19:44 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

sana katılıyorum volkan abi...

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

BENİM GENEL OLARAK SEÇİMLE İLGİLİ YORUMUM

Evet Türkiye Bir Büyük Sınav Daha Vermeye Çalıştı Kazanan MHP siyle AKP siyle DTP siyle Sağ Oldu ve Tek Bir Kaybeden Oldu ki O Da CHP'dir...

AKP nin Daha Rahat Daha Rakamlarla İç İçe Yürüttüğü Politika Kazandı...

Ve Bence Baykalın da Mehmet Ağar gibi İstifa Etmesi Gerekir Etmezse de CHP Zorla Etmeli..

Gel Gelelim Meclis Ne Oldu AKP 342 Millet Vekili Sokarak Tek Başına İktidar Oldu.. DTP lilerin ve Bağımsızların AKP Safında olabileceklerini Düşünürsek 376 yı Yalayarak Kaçırıyorlar.. MHP nin de Sağ Görüşte Olduğunu Düşünürsek AKP Mecliste İstediğini Geçirir Hale Gelecek..

Peki Ana Muhalefet Kim Olur Geçen Dönem CHP nin Saatlerle Gemilerle Yürüttüğü Çamuratmaya Benzer Muhalefeti AKP ye yaradı CHP den Çaldığı Oylarla Daha da Rahatlayan AKP 1950 den Beridir 2. Kez Tek Başına İktidara Gelirken % sini Artıran 2. Parti..

Solun Bu Seçimde Beklenilenin Çok Altında Kalması Aslında beklenir Bir Durumdu.. Birçok Vatandaş Sadece Baykal Yüzünden CHP ye Vermesekmi Tartışmasını Yaptı İçinde.. Artık Bişe Üretemeyen CHP AKP ye Dayanamadı ve 112 Milletvekili Soktu

Her Şeye Rağmen Tek Parti Olması İyidir Neden En Azından Ne Yapılacaksa Yapılır Kargaşa Olmaz..

Neyse Umarım İyi Bir Gelecek Olur Türkiye İçin..

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

sıfır, benim AKP üzerinde iyi düşünmemin bir diğer sebebi de, kendilerini sağ veya sol parti olarak görmemeleridir.

Abdullah Gül'ün televizyonda bir açıklaması oldu. Kendi ağzından duydum ve sevinmedim desem yalan olur. "AK Parti milletçe sağ parti olarak benimsenmiş olsa da, AK Parti ne sağ ne de sol partisidir. AK Parti muhafazakar demokrat partidir" demişti. Ayrıca muhafazakar demekle tutucu değil gelenek göreneklerine bağlı, demokrat demekle Cumhuriyet'e yani demokrasiye bağlı bir parti olduklarını söylemişti.

Bana göre bu iyiye işaret arkadaşlar, ben sağ ve sol ayırımına karşıyım.Zamanında az çekmedi bu millet sağ-sol davasından. Bana kalırsa AK Parti bu tutumuyla doğru yapıyor.

Tekrar söyleyim arkadaşlar ben böyle AK Partiyi savunuyorum diye koyu bir AK Partili sanmayın beni. Bir yanlışlarını görüyüm, hemen biletini keserim. Görüşlerimi belirtmek hiç istediğim birşey değildir ama çevremde gördüklerimden rahatsız oluyorum. AK Partiye ve ona oy verenlere düşman gözüyle bakılıyor. Arkadaşlardan birinden AK Partiye oy vereceksen PKK'ya ver dediğini bile duydum, belki şaka söyledi ama her şakanın altında bir gerçek yazar.

İşte MSN listemdekilerde dolaşan kişisel iletilerden bazıları;

Resim

Resim

Parti meseleleri yüzünden tertemiz gençlerimiz AKP'ye oy verenlerden soğuyorlar.. Seçimden öncede birinin partisini övdüğünü görmedim, hem karşı partiyi yeriyorlar. Yok tatile çıkmadan ampülü söndürün, yok Amerikayı Kalkındırma Partisi... Yazık arkadaşlar yazık. Benim endişemin sebebi bu!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

M.TUĞRUL, kusura bakma ama ülkenin lağım çukuruna falan gittiği yok. Sen milliyetçi bir Türk genci isen, konuşmalarını ona göre yapmalı ve ülkenin içinde bulunduğu durumu hatırlatmak yerine, çözümler bulmaya çalışmalısın
BUNDAN SONRA İNŞAALLAH GÜZEL OLACAK BUNA BEN DE İNANIYORUM :yalan: .....10 SENEDİR BURADA NELER YAPILDI..GÖZLERİNİZİ AÇIN ETRAFINIZA BAKIN...BUNDAN SONRA BU TÜR KONULARA YORUM DA YAPMAYACAĞIM BANA BİRŞEY SÖYLEMEK İSTEYEN ÖM ATSIN LÜTFEN...
Uzattım kusura bakmayın, yalnız şunu söyleyim. Devlet BAHÇELİ MHP'ye yakışmıyor (benim görüşüm), CHP hakkında ise yorum yapmaya gerek yok. Halk cevabını verdi. Görüşüm hep buydu, ama seçimden önce açıklamak istemedim.
YAZIK OLDU BANA KALIRSA ATATÜRKÜN MİRASI BÖYLE HOYRATÇA SARFEDİLMEMELİYDİ...
M.TUĞRUL, seni tanır ve kardeşim gibi severim bilirsin, benden sana zarar gelecek bir davranışın olmayacağını ve her zaman senin iyiliğini düşüneceğimi bilmeni isterim. Yazdığın mesajlarda şu anki hükümete kin beslediğin hissi aldığımdan ve şu an bizi yönetenleri seçen Türk halkına karşı kötü düşüncelere beslemeni istemediğimden, böyle açıklamalar yapma ihtiyacı buldum. Ama her zaman başkalarının eksikleriyle uğraşan kendi eksiklerini göremez...
SAOALSIN BENDE.... BUNDAN SONRA KESİN VE NET ÇİZGİLERLE BELİRLEDİM ARTIK ÜLKÜCÜLÜĞÜ VE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ SAVUNMAYACAĞIM BENİM KİMSEYİ TAŞLADIĞIM YOK B.K GİBİ Bİ TÜRKİYE GELİYOR....BANA KALIRSA....YALNIZ ŞU WAR TÜRK MİLLETİ 2000 YILDIR AHLAKIYLA KAVRULMUŞ AHLAKIN OOLMADIĞINDA YERLERE SERİLMİŞ Bİ TOPLUMDUR....YAKIN TARİHİ OKUYUN...ŞU WAR GÖKTÜRKLER ZİNA YAPANI YAKALADIKLARINDA AYAKLARI VE ELLERİNDEN AĞAÇLARA ASAR AĞAÇLARA ASMAK SURETİYLE PARÇALARLARDI...BU BELKİ ŞİMDİ YAPILMAZ AMA ZİNAYI SUÇ OLMAKTAN ÇIKARMAYIN BE ABİ...ASKERİ POLİSİ SİLAHSIZLANDIRMAYIN BE BABACIĞIMM

Tayyip'in ATV'de yaptığı bazı açıklamalar beni gerçekten de etkiledi diyebilirim. Devlet BAHÇELİ, terörü sona erdireceğinden ve dolaylı olarak APO'yu astıracağından bahsediyordu, buna bizzat şahit olmuştum. Ancak Tayyip'in şu açıklaması bana gerçekten mantıklı geldi. "APO yakalandığı zaman (Ecevit zamanında) MHP koalisyondaydı ve başında yine Devlet Bahçeli vardı. Şu an APO'yu astıracağından söz eden Devlet Bahçeli, o zaman idamın kalkması için imza atmıştı" bana göre bu bir çelişkidir.

Ayrıca Tayyip oğlunun gemi meselesi, özelleştirmeler (Petkim), terör ve ABD'nin PKK'ya silah temin etmesi üzerine belgelere dayandırmak suretiyle açıklamalar yaptı. Bazı yerlerde anlattıklarına katılamasam da büyük çoğunluğu gerçekçi geldi bana. Açıklamanın bizzat Tayyip'in ağzından olmasının da etkisi büyük tabiki..

TAYYİP ERDOĞAN ALLAHI WAR ÇOK ZEKİ ÇOK İYİ HATİP YALANI YUTTURUYOR..AMA İŞTE BİRAZ DAHA GİRERSEM SİYASETE GİRECEĞİM BUDA YASAK...BU ÜLKEDE HULKİ CEVİZOĞLU DA ADAYLIĞINI KOYDU AÇIN OKUYUN İŞGAL VE DİRENİŞ NE OLDUĞUNU OLACAĞINI AÇIKLIYOR...11 BİN OY ALDI....VE DİYORKİ TÜRK MİLLETİ...... AMA SESİNİ KESİYORLAR..HİÇ HULKİ CEVİZOĞLUNUN 11 BİN GİBİ KÜÇÜK Bİ OY ALACAĞINI DÜŞÜNÜRMÜYDÜNÜZ...BEN DÜŞÜNMEZDİM....AYDIN DİYORSAN O MİLLİYETÇİ DİYORSAN O TÜRK DİYORSAN O ŞANSIM WARSA ONUN TIRNAĞI OLABİLİRİM...AMA BU TÜRKİYEDE BİR DAHA BÖYLE Bİ ŞANSIM OLMAYACAK........

BEN SEÇİMDEN ÖNCE ÜLKE İÇİN YA ENDÜLÜS YA ERGENEKON DİYORDUM....ENDÜLÜSE GİDİYORUZ...ERGENEKON YOLU KAPALI...ALLAH SONUMUZU HAYRETSİN....İİ GÜNLER...BURADA BENİM YORUMLARLA İLGİLİ YORUM YAPMAYIN İSTERSENİZ ÖM ATIN ÇÜNKÜ BURAYA YAZMAK HOŞ OLMUYOR.....
DEWAMI YOK YİNELEYECEĞİM..