yabancı dilimiz türkçe (dtp rezaleti)

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

yabancı dilimiz türkçe (dtp rezaleti)

Mesaj gönderen dahi_yane »

DTP'nin desteklediği 19 bağımsız milletvekili dün TBMM'ye toplu halde gelerek kayıt yaptırdı. DTP'li bağımsızlardan aralarında eski genel başkan Ahmet Türk'ün de bulunduğu bir bölümü milletvekili bilgi formunu doldururken 'bildiğiniz yabancı diller' bölümüne 'Türkçe' yazdı.
Bu nedenle TBMM yönetimi kayıt yaptıranların biyografilerini internet ortamına taşıma işlemini durdurdu. Bu uygulamanın yalnızca DTP'lileri kapsadığı izlenimi vermemek için de dün kayıt yaptıranların kısa biyografileri internette yer almadı. DTP'lilerin bu tavrının duyulmasından sonra partide toplantı halinde bulunan Türk ile arkadaşları çözüm arayışına girdi. Ahmet Türk, bu bilgiyi teyit ederken DTP'den "Yanlışlıkla olmuş, düzeltiliyor" bilgisi verildi.

16 yıl önce 1991 seçimleriyle TBMM'ye giren dönemin DEP milletvekilleri ise bildikleri yabancı diller bölümüne 'Kürtçe' yazmışlar, bu bilgi milletvekili albümlerine konulmamıştı. DEP'lileri temsilen Leyla Zana Kürtçe yemin etmiş ve bu da krize neden olmuştu.

DTP'lilerin bu tavrı, Ankara kulislerini karıştrırken, Ahmet Türk kayıt işlemleri sırasında uzlaşmacı mesajlar vermeyi sürdürdü. TBMM'de MHP ile DTP'nin yan yana olacağı hatırlatılınca Türk, "Belimizde kılıç yok. Kılıçları kuşanmış değiliz. Parlamentoda gerginlik yaratmak için değil, var olan gerginliği ortadan kaldırmak için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

artık bunlara küfür ede ede yoruldum ya benim bunlara cevabım onlie klipler bölümünde actıgım ıstısnalar kaıdeyı bozmaz klibidir herkes izlesin lutfen

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

sağol dahi_yane...kendi dilimizde yabancı bırak ingilizveyi türkçeyi bile doğru düzgün konuşamıyoruz...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

dahi_yane, gerçekten güzel bir haber bizimle paylaştığın için öncelikle teşekkür ederim..

Bir ikincisi bu adamlar bir şekilde meclise girdi girmesine, öyle barışı sağlayacakları da yok bu adamların. 1991 seçimlerindeki o Kürtçe meselesini duymuştum, işte bu vekillerde (millet vekili demiyorum, çünkü benim öyle vekilim yok!) bu hareketleriyle amaçlarının ne olduğunu açıkca gösterdiler.

Tek ümidim azınlık durumundaki bu kişilerin, TBMM'de sürekli azınlık statüsünde kalması ve bir süre sonra dağlılıp gitmesi. Eğer birlik içinde olamazlarsa sonları yakın inşallah...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

ben teşekkür ederim Volkan..ben mecliste azınlık durumunda kalacaklarından eminim..1991 de kürtçe yemin edip geri adım atmamışlardı..şimdi çok daha çekingen davranıyorlar..hem mecliste muhafazakar demokrat bi parti ezici bir çoğunlukla iktidarda merkez sağ ve solun kaleleri de muhalefette..bunlarsa tabanıyla ters düşmüş bozma marksistler çok ses çıkarabileceklerini düşünmüyorum..ama arada bi böyle çatlak ses çıkarıyorlar..