Kağıthane'de midibüsün freni patladı: 2 ölü, 32 yaralı

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
kesanlı_aslan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Kağıthane'de midibüsün freni patladı: 2 ölü, 32 yaralı

Mesaj gönderen kesanlı_aslan »

Kağıthane’de meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 32 kişi yaralandı.
Alınan bilgilere göre, TEM Otoyolu bağlantı yolundan Sütlüce’ye doğru inen Hüseyin Başarıcı’nın kullandığı 34 J 5642 plakalı midibüsün freni patladı. Sürücünün hakimiyetini kaybettiği midibüs, kavşakta bekleyen Topkapı-Seyrantepe arasında çalışan Emre Şerefoğlu’nun kullandığı 34 M 5417 plakalı yolcu minibüsüne çarptı.
Kavşağı geçip kaldırıma çıkan ve takla atan midibüs, yeşil alandaki bir ağaca çarparak durabildi.
Kazada her iki araçta yaralanan kişiler, olay yerine sevk edilen ambulanslarla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma, İstanbul Eğitim ve Araştırma ve Taksim İlkyardım hastanelerine kaldırıldı.
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 12 yaralıdan midibüs sürücüsü Hüseyin Başarıcı’nın eşi Medine Başarıcı ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 18 yaralıdan adı henüz belirlenemeyen bir kişinin kurtarılamadığı öğrenildi.
Söz konusu hastanelerdeki yaralılar ile İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 3, Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 1 yaralının tedavilerinin sürdüğü belirtildi.