Erdoğan`ı Ağlatan Gazi...

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Dağlıca gazisini ziyaret eden Erdoğan'ın gözleri bu söz üzerine doldu

Dağlıca'daki PKK baskınında yaralanan Asteğmen Hüseyin Deniz Durduran'ın sözleri, ziyaretine gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gözlerinin dolmasına yol açtı.
Terör örgütü PKK ile yaşanan çatışmada yaralanan askerleri ziyaret etmek amacıyla öncek gün GATA'ya giden Erdoğan, gazi askerleri odalarında ziyaret etti. Beraberinde İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ı hastaneye götüren Erdoğan, GATA Komutanı Korgeneral Necati Özbahadır ile birlikte servisleri dolaştı.
Erdoğan, Dağlıca'da yaralanan ve daha önce Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'un da ziyaret ettiği Asteğmen Durduran'ın odasına da gitti. Basına kapalı ziyarette olayla ilgili olarak Erdoğan'a bilgi vermeye çalışan gazi asteğmen, sözlerinin sonunda, "Ben ölseydim de askerlerime bir şey olmasaydı" dedi. Durduran'ın bu sözleri Erdoğan, Akdağ ve Atalay'ın gözlerinin dolmasına neden oldu. Erdoğan'ın yaralı asteğmene moral vermeye çalıştığı öğrenildi.
Erdoğan ve bakanlar, Güneydoğu'da çeşitli çatışmalarda yaralanarak GATA'da tedavi edilen diğer askerleri de ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başbakanlık tarafından hazırlanmış bir plaketin de bulunduğu hediye çantalarının yaralı askerlerin ailelerine verildiği öğrenildi.

'Gurur duyuyoruz'

Başbuğ, Durduran'a, "Evladım, neden ağlıyorsun" diye sormuş, "Arkadaşlarımı yalnız bıraktım. Bir an önce birliğime dönmek istiyorum" yanıtını almıştı. Durduran'ın bu sözleri karşısında duygulanan Başbuğ, "Böyle askerlere komuta ettiğimiz için büyük gurur duyuyoruz" demişti.