Erdal İnönü'yü kaybettik!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

ABD'nin Houston kentinde kanser tedavisi gören usta siyasetçi Erdal İnönü vefat etti. 81 yaşında hayatını kaybeden İnönü fizik profesörüydü.

Eski başbakan yardımcılarından, 2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün oğlu Prof. Dr. Erdal İnönü, Türkiye saati ile 05.00 sıralarında hayata gözlerini yumdu.

ERDAL İNÖNÜ KİMDİR?
6 Haziran 1926 Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da yaptı, 1947 de Fen Fakültesi'nden fizik lisansı diploması aldıktan sonra ABD'ye gitti, California Teknoloji Enstitüsü'nde lisans üstü öğrenimi yaptı, yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı, Teorik fizik alanında araştırmalar yaptı, Yurda dönünce Ankara Üniversitesinde Fizik Asistanı olarak göreve başladı.

Askerlik görevini yaptıktan sonra üniversite doçentlik sınavını verdi, 1957-1960 yılları arasında tekrar Amerika'ya giderek "Atom Enerjisinden Yararlanma" programı içinde çeşitli üniversite ve araştırma enstitülerinde araştırmalar yaptı.

YÖNETİCİ YORUMU: Erdal İnönü'nün siyasi kişiliği hakkında fazla yorum yapamayacağım ama güleryüzlü ve esprili bir kişilik olduğunu hatırlıyorum. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

ALLAH MEKANINI CENNET EYLESİN...

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Allah(cc) rahmet eylesin...

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Allah Rahmet Eylesin.Mekanı Cennet Olsun.

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Üzüldüm. :( Fakat derdinden kurtulmuş. Allah yakınlarına sabır versin. Mekanı cennet olsun.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Allah Rahmet Eylesin..

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Allah Rahmet eylesin benim bildiğim kadarıylada esprili biriydi siyasi yönünü çok iyi bilmiyorum

Kendisini sinema çıkışınnda yakalayan bir gazeteci sorar:
- Sayın İnönü, sizi bu sıralar sinema salonlarında göremiyoruz pek?
- Tabii göremezsiniz sinema salonları karanlık oluyor.

'Erdal yetiş fare var" diye çığlığı basan karısına gayet sakin "Bana ne Sevinç, ben kedi miyim?" diyeyanıt vermişti

Gazeteci sorar:
-“Sizin için Norveç’e başbakan olur diyorlar”
Erdal İnönü cevap verir:
- “çok teşekkür ederim. Bu herhalde sen bu işleri Türkiye’de beceremiyorsunun kibarca söylenmesi oluyor.”

Seçmenlerden biri seçim otobüsünün önüne atılır ve Erdal Bey'e hitaben "ölürüm yoluna" diye haykırır.
Erdal Bey cevap verir: Dur, ölme. Bir oy bir oydur.'

SHP genel başkanlığı dönemimde diğer sol parti liderleri ve bürokratlarla bir restorana gider.
Garsonun "Birşey almak ister misiniz, efendim" sorusu üzerine "Teťkkürler biz birbirimizi yiyeceğiz" yanıtını verir.

Erdal Bey bir gün İstanbul'da taksiye binmiŮ ůför:
"Sen ne kadar Erdal İnönü'ye benziyorsun" demiŮ
"O, benim" diye cevap vermiş Erdal Bey...taksi şöförü...
"Yahu" demiş "...birisi daha var. Harbiye'nin oralarda dolaşıyor. O da aynı Erdal İnönü".
Bunun üzerine Erdal Bey, espriyi patlatmış
"O da benim....!"

bunlar sadece Erdal İnönü diyince aklıma gelen bikaçşeydi...Tekrar Allah Rahmet Eylesin Mekânı cennet olsun..

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

prensess yazdı:

Seçmenlerden biri seçim otobüsünün önüne atılır ve Erdal Bey'e hitaben "ölürüm yoluna" diye haykırır.
Erdal Bey cevap verir: Dur, ölme. Bir oy bir oydur.'

Bende bunu ilk duyduğumda çok gülmüştüm. Erdal İnönü konuşmalarıyla da renkli bir kişilikti. Çok ilginç bir ses tonu vardı. Belki bizim zamanımızın siyasetçilerden değildi ama benim eskiden tanıyabildiğim tek siyasetçi Erdal İnönü'dür diyebilirim.

Mekanı cennet olsun...! Nur içinde yatsın.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Ölünün arkasından kötü konuşulmaz...

O yüzden konuşmuyorum...