"Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı" Ödülleri Verildi

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

"Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı" Ödülleri Verildi

Mesaj gönderen VSaBaH »

"RTÜK Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı" Ödülleri Törenle Verildi

Resim

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı 2007 Yılı Ödülleri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayesinde Çankaya Köşkü'nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Törene, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Dr. Zahid Akman, Üst Kurul Başkan Vekili A. Vahap Darendeli, Üst Kurul Üyeleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Taha Yücel, Hülya Alp, Şaban Sevinç, Paşa Yaşar, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, sanatçılar, basın-yayın kuruluşlarının temsilcileri ve diğer davetliler katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, törende yaptığı konuşmada, ödül törenini Çankaya Köşkü'nde yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek başladı. Dilin yaşayan bir varlık olduğunu kaydeden Gül, büyük medeniyetler kurmuş Türk milletinin dili olan Türkçenin, ispatlanmış büyük bir dil olduğunu belirtti. Türkçenin sadece Türkiye'de değil, Türkiye sınırları dışında da 300 milyona yakın insan tarafından konuşulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir dilin değişik şivelerle de olsa bu kadar çok sayıda insan tarafından konuşuluyor olmasının o dilin önemini gösterdiğini söyledi.

Türkçenin okullarda öğretmenler tarafından öğretildiğini bildiren Cumhurbaşkanı Gül, basın ve yayın kuruluşlarının temsilcilerine, ''Uzun vadede Türkçeyi esas şekillendiren sizlersiniz'' diye seslendi. Gül, 40-50 yıl sonra Türkçenin iyi veya kötü olmasının, bugün basın yayın kuruluşlarının sorumluğu altında olduğunu kaydetti.

-Ulusal ve uydudan yay ın yapan televizyon ve radyolar dalında;
  • Kanal D'nin ''Annem'',
    Show TV'nin ''Deryalı Günler'',
    TRT 2'nin ''Edebiyat Mekan'',
    Kanal 7'nin ''Kanal 7'de Sabah'',
    NTV'nin ''Ve İnsan'',
    CNN TÜRK-UTV'nin ''Türkiye'nin Hatıra Defteri'',
    Kral TV'nin ''Mucize Nameler'',
    TV 8'in ''Erkan Tan ile Başkent'ten'',
    Yumurcak TV-UTV'nin ''Tarçın ve Arkadaşları'',
    Dünya Radyo'nun ''İyi Haber'',
    Best FM'in ''Ana Haber Bülteni'',
    TRT Ankara Radyosu'nun ''Sporun Renkleri'',
    Kral FM'in ''Basın Turu''
    Radyo 7'nin ''Sevgi Pınarı''

-Bölgesel, Yerel Televizyon ve Radyolar dalında;
  • Konya'dan yayın yapan Kon TV'nin ''Haftaya Bakış'',
    Ankara'dan Kanal A'nın ''Gündem Ankara'' ve RD Hacettepe'nin ''Haber Bülteni'',
    İzmir'den Ege TV'nin ''Sevdanın Adı Karşıkaya'',
    Malatya'dan Kanal Malatya'nın ''Toplum Destekli Polis'',
    TRT GAP Radyosu'nun ''Oyun Bahçesi'',
    Adana'dan RD Başkent'in ''Gökkuşağı'',
    Kayseri'den Kolej FM'in ''Metronom'',
    Kütahya'dan RD Dumlupınar'ın ''Köstekli Saat'',
    Elazığ'dan ERT FM'in ''Özlem Rıhtımı'',
    Mersin'den RD Metropol'ün ''Türkü Harmanı'' adlı programları.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Resim

YÖNETİCİ YORUMU: Bence çok güzel düşünülmüş mükemmel bir ödül... Üstelik ödüller de doğru programlara gitmiş...

Yalnız Cumhurbaşkanımızın bir yorumu beni üzdü... Kendisi Türkçe'nin son günlerde popüler olduğunu hatta Orhan Pamuk'un bile Nobel Ödülünü Türkçe yazdığı kitapla aldığını söyledi. O Nobel Ödülünü Türkçe yazdığı kitapla değil, Ermenileri övmesinden aldı... Neyse...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

YÖNETİCİ YORUMU: Bence çok güzel düşünülmüş mükemmel bir ödül... Üstelik ödüller de doğru programlara gitmiş...

Yalnız Cumhurbaşkanımızın bir yorumu beni üzdü... Kendisi Türkçe'nin son günlerde popüler olduğunu hatta Orhan Pamuk'un bile Nobel Ödülünü Türkçe yazdığı kitapla aldığını söyledi. O Nobel Ödülünü Türkçe yazdığı kitapla değil, Ermenileri övmesinden aldı... Neyse...

ne faşistçe bi düşünce :tuh: :tuh: :tuh: :tuh:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

sıfır yazdı:

ne faşistçe bi düşünce :tuh: :tuh: :tuh: :tuh:

Atalarımıza dil uzatana laf söylemek faşistlikse faşistim... Fehmi konuşmadan önce biraz araştır lütfen...!!!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Sana katılıyorum VSabah.
Şahsen ben böyle düşünülmesine şu an çok şaşırdım...

Çok ama çok haklısın...