ÖĞRENCİ AFFI KAPIDA

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

ÖĞRENCİ AFFI KAPIDA

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

ÖĞRENCİ AFFI KAPIDA
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Öğrenci Affı Konusunda YÖK'den Öğrencilerin İlişik Kesme Sebeplerini ve Kesin Sayısal Verileri Hakkında Verileri Beklediklerini Söyledi.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğrenci affı konusunda YÖK'den öğrencilerin ilişik kesme sebeplerini ve kesin sayısal verileri hakkında verileri beklediklerini söyleyerek, "Bu veriler elimize geçtikten sonra, konuyu değerlendireceğiz ve ona göre bir şeyler yapılacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eğitim Hakkı Platformu "LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!" temsilcileri ile 11 Temmuz'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde öğrenci affı konusunu görüştü. Bakan Çelik, platform temsilcilerinin taleplerini dinledikten sonra "Çocuklar bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak şu an Yüksek Öğretim Kurulundan sayısal verileri istedik. Gençlerin ilişik kesme sebeplerini ve kesin sayısal verilerini bekliyoruz. Bu veriler elimize geçtikten sonra konuyu değerlendireceğiz ve ona göre bir şeyler yapılacak. Meclis kapanmadı. şu an itibariyle çalışmaya devam ediyor. Geçerli sebeplerle okullarından ilişiği kesilmiş öğrencilerin, yani sağlık sorunları, maddi imkansızlıklar ya da sistem kaynaklı hatalar gibi sebeplerle okullarını bırakmak zorunda kalmış gençlerin tabi ki her zaman yanındayım" dedi.

Bakan Çelik, özellikle sürekli dile getirilen ve öğrenci affı bekleyen öğrenci 400 bini daha altında olduğunu savunarak, "Basında dolaşan 800 bin 1 milyon rakamları farazi rakamlar. Ama önemli olan mağduriyetlerin giderilmesidir" diye konuştu.

Platform temsilcileri ise Bakan Çelik'e bu sayıların 1982'den bugüne açık öğretim dahil olmak üzere toplam ilişik kesme sayılarını belirttiğini kaydettiler. sayıların bu sebeple fazla görünebildiğini ifade eden platform temsilcileri Bakan Çelik'e muhtemel bir düzenlemede 50-60 bin civarında gencin üniversitelerine dönebileceklerini ifade ettiler.