Bu ördek altın yumurtalayacak!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
İnanılmaz ama resimde gördüğünüz ördek, bir kaç aya kalmaz altın yumurtalayacak. Veterinerler de ördeğe iyi bakın dedi!
Kayseri'de ''altın yumurtlayan tavuk'' hikayesi gerçek oldu. Bankalar caddesindeki bir iş hanında sarraflık yapan Tansel Turgut'un, kızı için aldığı yavru ördek, 1 gram altını yuttu.
Turgut, 4. sınıfa geçen kızı Özge için dükkanına gelen bir satıcıdan 2 YTL'ye yavru bir ördek aldığını, tezgahın üstünde beslemek istediği ördeğin ise hurda altın kutusundan bir parça altını yuttuğunu söyledi.

Ördeğin altını çıkarmasını beklediklerini, ancak henüz bunun gerçekleşmediğini belirten 20 yıllık sarraf Tansel Turgut, şöyle devam etti:

''2 YTL'ye kızım için aldığım yavru ördek, 1 gram civarındaki hurda altını yuttu. Altının şu andaki değeri 42 YTL. Bağ evimizde ördeğimizi besliyoruz. Sabahleyin ördeğin kutusuna baktım dışkı yoluyla altın çıkmamış. Biraz zaman alabilir. Çok sevimli bir hayvan.

Akşam evde kızıma ve annesine ördeğin altın yuttuğunu ve yakın zamanda çıkartabileceğini söyledim. Böyle bir şey ilk defa başıma geliyor. 'Altın yumurtlayan tavuk' hikayesini duymuştum ama hikayenin benzerinin başıma geleceği aklımdan geçmezdi.''

Babasının kendisi için aldığı ördek yavrusu ile oynadığını belirten 10 yaşındaki Özge ise, ''Babam benim için ördek almış. Ancak işyerinde korkunç bir olay olmuş. Bir parça altını yutmuş. Babam akşam bağ evimize ördeği getirdiğinde bu olayı bize anlattı. Çok şaşırdık. Şampuanla ördeği yıkadık. Şimdi, altının çıkmasını bekliyoruz''dedi.

Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Parazitoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdullah İnci de ördeğin karnındaki altının dışkı yoluyla ne zaman çıkacağını net olarak söylenemeyeceğini belirtti. İnci, ''Altının ne zaman çıkacağını bilemeyiz. Tavsiyem, ördeğin sahibi olan vatandaşlarımız hayvana iyi baksınlar'' diye konuştu.