Rusya- Gürcistan Savaşı'nda son durum...

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Rusya- Gürcistan Savaşı'nda son durum...

Mesaj gönderen VSaBaH »

Rusya - Gürcistan Savaşı'nda son durum...

Resim

Gürcistan’ın Güney Osetya’ya girmesiyle başlayan çatışmalar 2. güne girdi. Şiddetlenen çatışmalarda bin 600’den fazla kişi yaşamını yitirdi. Birliklerini Güney Osetya’nın başkentinden çekileceğini açıklayan Gürcistan, Rusya’ya ateşkes çağrısında bulundu.

Güney Osetya’da, Rus ve Gürcü birlikleri arasındaki çatışmalar ikinci gününde şiddetlendi. Rusya, Güney Osetya’nın başkenti gürcü askerlerin püskürtüldüğünü, başkentteki durumun çatışma öncesine döndüğünü öne sürdü. Ancak Gürcistan bunu yalanladı. Tiflis yönetimi, Rus ordusunun 3 gürcü askeri üssünü vurduğunu açıkladı.

Karadeniz’deki Poti Limanı, Rus bombardımanı sonucu kullanılamaz hale geldi. Bakü-Tiflis Ceyhan boru hattının bulunduğu bölge yakınlarına da bombalar düştü.

İki Rus uçağı düşürüldü. Gürcistan, bir Rus pilotun elinde olduğunu iddia etti.

Ayrıca Tiflis, Rus uçaklarının gürcü Gori kentine yönelik bombardımanında bir apartmanın isabet aldığını 5 kişinin öldüğünü duyurdu.

Çatışmalarda 1600 kişi yaşamını yitirken, halk bölgeden kaçmaya çalışıyor.

YÖNETİCİ YORUMU: Kafkaslardaki uzun süren çatışmaların savaşa döneceği belliydi. Gürcistan bi yandan ateşkes istiyor bi yandan Rus uçaklarını düşürmeye devam ediyor... Nasıl bir mantık anlamak mümkün değil...

Umarım kısa sürede ateşkes sağlanır ama zor gibi görünüyor... Sivillere son derece üzülüyorum...

Henüz çatışma olarak anılıyor ama ben gördüğüm fotoğraflardan bunun bir çatışma değil savaş olduğu izlenimini çıkarıyorum... Zaten savaş olmasa da bu gidişle olacağa benziyor... Zaten Rusya tarafı şimdilik günlük savaş ilan etmiş durumda...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Re: Rusya- Gürcistan Savaşı'nda son durum...

Mesaj gönderen VSaBaH »

Çatışmadan Acı Manzaralar...

Savaş her yönden kötü birşey arkadaşlar... Savaşta kazanan yok maalesef... Allah bize böyle bi acı nasip etmesin inşallah...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
last castle
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen last castle »

savaş ne acı,basına gelmeyen ne bilir.. :(
bi aralar rus kefereleri çeçenlere bu vahşeti uyguluyolardı,şimdi kendi halkı aynısıyla karşı karşıya...bunlar derste almazlar... yinede sivil halka üzülüyorum...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

last castle yazdı:savaş ne acı,basına gelmeyen ne bilir.. :(
bi aralar rus kefereleri çeçenlere bu vahşeti uyguluyolardı,şimdi kendi halkı aynısıyla karşı karşıya...bunlar derste almazlar... yinede sivil halka üzülüyorum...

Çok haklısınız...

Ruslar tarihleri pisliklerle dolu bir millet... Yıllardır kan döküyorlar. Başlarına geçenler de halka hiç acımadan bu vahşete devam ediyor...

Yazık ki ne yazık...!!!
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

:(

İnsan hakları diye bişey var. Haksızlık bu resmen yaa :çok sinirli:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Rusya ateşkes'i reddetti

Mesaj gönderen VSaBaH »

Tarih: 10 Ağustos 2008 / 08:43

Rusya ateşkes'i reddetti

Resim

Gürcistan'daki çatışmayı ele almak üzere üçüncü kez toplanan BM Güvenlik Konseyi'nden sonuç alınamazken, Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Vitali Çurkin, Gürcistan'ın ateşkes isteğini reddettiklerini açıkladı.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

kabul etselerdi şaşardım zaten...

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Off çok kötü oldum yaww :((