ÖSS'ye girmek için son gün

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
cLAO
Aktif Üye
Aktif Üye

ÖSS'ye girmek için son gün

Mesaj gönderen cLAO »

RADİKAL - ANKARA - Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Yabancı Dil Sınavı (YDS) ve meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş için 3 Mart'ta başlayan başvuru süresi bugün sona eriyor.
2008-ÖSYS'ye, 2007-2008 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının son sınıfında okumakta olan öğrenciler, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar, ortaöğretim kurumlarının dışarıdan bitirme sınavlarına girenler, ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar ile ortaöğrenimlerini yabancı ülkelerde yapanlar 3 Mart'tan beri başvuru yapıyordu. Mezunlardan 2007-ÖSYS'ye başvurmamış olanlar ile 2007-ÖSYS'ye başvurmuş olanlardan öğrenim bilgilerinde değişiklik olanlar başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabiliyor.
ÖSS'ye girecek adayların kılavuzda belirtilen bankalardan birine 40 YTL, YDS'ye katılacak adayların da ilave 10 YTL daha ödemesi gerekiyordu. İşi son güne bırakmış adaylar, bankaya ücreti ödedikten sonra randevu aldıkları başvuru merkezlerine giderek başvurularını gerçekleştirecek. ÖSS 15 Haziran, YDS ise 22 Haziran'da yapılacak.