Beyaz hoca kötü yakalandı

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Resim
Dikkatli bir izleyici Beyaz hocayı kötü yakaladı. Sahur programına katılan hoca hatasıyla yüz kızarttı.. Nasıl mı?
Bir televizyonun sahur programına konuk olan Zekeriya Beyaz, meğer ayetin manasını kafadan atmış. Bedii Gürcan adlı Zaman okuru Beyaz hocayı sobeledi. İşte Beyaz hocanın anlattıkları ve okurun düzelttiği o ayet:

(...)Geçen gece sahurda televizyon kanallarını değiştirirken, Zekeriya Beyaz'ın konuk olduğu Fox TV'deki bir programın tekrarına rast geldim.

Çok hassas bir konudan bahsediyordu sanırım. (Çok dikkat etmedim.) Ünlü ilahiyatçı, bahsettiği konunun Kur'an'da geçtiğini söyledi. Sunucu hangi sûrede geçtiğini sorunca, "Şey, şey sûresi... Bakara Sûresi, 122. ayet; diyor ki: Onlar o konuda çok zorluk çekerler..." dedi.

Zekeriya Beyaz, gerçekten âyetler hakkında bilgi sahibi mi diye şaşırdım. Fakat hemen söz konusu âyetin mealine bakınca yanılmadığımı anladım.

Ayetin meali şöyleydi: "Ey İsrailoğulları. Size verdiğim nimetimi ve sizi (bir zamanlar) cümle âleme üstün kılmış olduğumu hatırlayın." Ve bu programı 2 dakika bile izleyerek zamanımı israf ettiğimi düşündüm, çok üzüldüm.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Beyaz hoca kötü yakalandı

Mesaj gönderen Veda »

Komik ve yazık...