Her Şirkete TV ve Radyo Kanalı

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Her Şirkete TV ve Radyo Kanalı

Mesaj gönderen göKhan. »

Workcube E-İş Sistemleri AŞ, her şirketin bir kurumsal TV'si ve radyosu olmasını sağlayan yeni teknolojisi "CubeTV"'yi işletmelerin kullanımına sundu.

Tamamen web üzerinde sanal bir televizyon ve radyo istasyonu gibi çalışan "CubeTV" sayesinde şirketler uzak ofisleriyle, bayileriyle ve müşterileriyle daha fazla sesli ve görüntülü etkileşim kurabilme şansına sahip olacak. Workcube yazılım çözümü hariç hiçbir teknolojik yatırım gerektirmeden kurulabilen ve tamamen browser üzerinden yönetilen "CubeTV" için sadece internet bağlantısı yeterli.

İnternetten de Yayın Yapılabiliyor

Eğitim, reklam, kurumsal gelişim gibi alanlarda kullanılabilecek olan "CubeTV" internet, extranet ve intranetler üzerinden yayın yapma imkanı veriyor. Özellikle banka, perakendeci gibi çok şubeli işletmelerin aynı anda tüm şubelerindeki tv ve kiosklardan aynı tanıtım/reklam filmlerini yayınlamasına, aynı anda tüm şubelerden aynı müziklerin çalınmasına olanak sağlıyor.

Geniş coğrafyaya yayılan bayi ağının, şube çalışanlarının eğitim ve toplantıları için de mükemmel çözüm sunan "CubeTV", tamamen Adobe Flash Medya Server (FMS) teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Flash Media Server Teknolojisi

Flash Media Server, görüntü/ses akışı ve akış sırasında kaydetme, sohbet, online multiplayer oyun gibi interaktif uygulamalarda büyük kolaylık sağlayan, çoklu kullanıcı desteği sunan bir teknoloji ortamı.

İstenildiğinde 128 bit şifreleme özelliğiyle şirketlerin kurumsal yayınlarını çok güvenli bir biçimde gerçekleştirmelerine olanak sağlayan FMS, streaming konusunda teknolojinin geldiği son teknolojiyi kullanarak düşük bant genişliklerinde, yüksek kalitede (HD) hızlı akış desteği sunuyor.

FMS teknolojisi sayesinde yüksek performansta canlı yayın imkanı sunan "CubeTV" içerisinde yer alan zaman çizelgesi modülü ile yayın akışı oluşturarak, arka arkaya video, müzik bant yayını yapmak da mümkün. "CubeTV" ayrıca canlı yayın esnasında soru ve yorum alma ve bunları karakter jeneratörü ile ekranın altından akıtabilme imkanı da sunuyor.
Resim

Şirketler Müzikte Telif Sorununu Çözebilir

"CubeTV" çözümü için VideoNet ile içerik ortaklığı yapan Workcube, ayrıca "CubeTV" çözümünü satınalan işletmelere talepleri halinde yerli yabancı müzik içeriği de sunabilecek.

Daha önce bazı müşterilerin mağazalarında çalan müzikler yüzünden telif sorunu yaşandığını ve hatta cezai müeyyidelerle karşılaşıldığını belirten Workcube E-İş Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ömer Turhan, şirketlere mağaza ve şubelerinde yayınlanacak müzikleri tamamen merkezi olarak yönetme imkanı veren "CubeTV"'nin hastane, eğitim kurumu, perakendeciler, bankalar başta olmak üzere pek çok farklı sektörden işletmeye dahili reklam, tanıtım filmi, eğitim filmi gibi yayınlar yapma imkanı sunduğunun ve bunun da iletişimi bir standarda oturtmak açısından çok önemli olduğunun altını çizdi.