Bu cihaz elektrik faturalarını hafifletiyor

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Bu cihaz elektrik faturalarını hafifletiyor

Mesaj gönderen göKhan. »

[wave=blue]Art arda gelen elektrik zamlarından bunalan vatandaşlara müjde[/wave]

Sakarya'da yaşayan elektrik ustası Mevlüt Batmaz'ın icat ettiği elektrik tasarruf cihazı, elektrik tüketiminde yüzde 25 tasarruf sağlıyor. Cihazı kullanan vatandaşlar da gelen düşük elektrik faturası nedeniyle oldukça memnun.

Resim
Türk mucitleri her geçen gün yeni bir alet icat ediyor. Bunlardan biri de Sakarya'da yaşayan elektrik ustası Mevlüt Batmaz (35). Yüksek elektrik faturalarından bıkan Mevlüt Batmaz, bir gazetede reklamını gördüğü faz koruma cihazını elektrik tasarruf cihazına dönüştürme kararı aldı. Batmaz, yoğun çalışmaların ardından yüzde 25 tasarruf sağlayan Tafazko adını verdiği elektrik tasarruf cihazını yaptı. Tafazko'nun patentini de alan elektrik ustası, cihazını ülke geneline satmaya başladı. Tasarruf cihazına büyük ilgi olduğunu belirten Mevlüt Batmaz, "Faz koruma cihazını, enerji tasarruf cihazına dönüştürerek, imalata başladım. Şu an kullanıcılar memnun. Patentini aldım her ile kargoyla gönderiyorum. Cihazımız garantilidir. Sorun çıkarsa yenisiyle değiştiriyoruz" dedi. Tafazko'nun elektrik saatinin çıkış noktasında faz ve nötre bağladıktan sonra sistem devreye girdiğini ifade eden Batmaz, "Bu cihazın verimliliğini vatandaşa göstermek için vat ve amperi ölçen bir cihazı kullanıyorum. Vat ve amperi ölçen cihazı
prize takıyor ve tasarruf cihazsız çalışan bir fanın ne kadar vat ve amper çektiğini gösteriyorum. Ardından çalışan bir fanın tasarruf cihazıyla ne kadar vat ve amper çektiğini gösteriyorum. Örnek olarak cihazsız bir aspiratör 250 vat çekiyor, tasarruf cihazını taktığımızda bu 148 vata düşüyor. Bu da faturalara yüzde 25 tasarruf olarak yansıyor. Bu şekilde görsel olarak tasarruf cihazının faydasını gören vatandaşlar hemen Tafazko'yu alıyor. Ayrıca bu cihaz, hatları rahatlatıyor, elektrikli ev aletlerini koruma altına alıyor" dedi. Elektrik tasarruf cihazını evine taktıran Turan Yazıcı isimli vatandaş, "Zam gelmesine rağmen yüzde 25'lik bir tasarruf sağlık" dedi. Anne Hacer Yazıcı da, cihazdan memnun olduğunu ifade ederek, herkese tavsiye ettiğini söyledi. Nuriye Perçin adlı evhanımı da, cihazdan memnun olduğunu ifade ederek, "Elektrik faturası 50 YTL geliyordu. Cihazcı taktırdıktan sonra 38-40 YTL arasında geliyor" diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: Bu cihaz elektrik faturalarını hafifletiyor

Mesaj gönderen göKhan. »

Ben Sevdim Bu Cihazı

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: Bu cihaz elektrik faturalarını hafifletiyor

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

=D> =D> Bende dün haberlerde gördüm.Değişik bir şey.Ayrıca mucidi Türk :oley: :oley: