Microsoft'un patronu Google'ı kızdıracak

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Microsoft'un patronu Google'ı kızdıracak

Mesaj gönderen göKhan. »

Microsoft patronu Ballmer rakiplerine taş atmaya devam ediyor. İşte Google'ı kızdıracak açıklamalar.

Microsoft'un renkli patronu Steve Ballmer, son günlerde sık sık gündemi meşgul eden açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Ballmer'ın hedefinde bu kez Google'ın mobil işletim sistemi Android vardı.

Resim
Ballmer'a göre Android üzerinde çok durulması gereken ve Windows Mobile için tehdit olabilecek bir işletim sistemi değil. "Karşımızda duran Android'in ilk sürümü ve gerçekten de ilk sürüm gibi görünüyor" diyen Ballmer, bu durumun çok fazlacep telefonu üreticisi ve operatör tarafından çekici olmadığını iddia etti. Bu savını ise şu sözlerle kanıtlamaya çalıştı:

"Google Android için sadece tek bir cep telefonu üreticisi (HTC) ile çalışıyor, biz Windows Mobile için 55 üreticiyle çalışıyoruz. Onların telefonu sadece tek bir operatör aracılığıyla alınabiliyor (AT&T) ile çalışıyor, Windows Mobile destekli telefonlar ise 155 operatör tarafından satıyor."

Yorum:
Ballmer Android'i beğenmemiş ya da çok acemi bir çalışma olarak görmüş olabilir; ama son söyledikleri Microsoft'un patronunun söylememesi gereken sözler. Android'in şu an sadece HTC markalı bir telefonda kullanılması ya da devrede tek operatör bulunması, durumun böyle devam edeceği anlamını asla taşımıyor. Ayrıca Windows Mobile yıllardır varlığını sürdürürken, Android henüz gün ışığına çıkmış bir işletim sistemi. Birkaç hafta sonra Android'li çok sayıda cep telefonu göreceğimiz ise açıkça ortada. Zaten haberler de bunu gösteriyor...