Almanlar bu Türk kızına aşık!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Almanlar bu Türk kızına aşık!

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Resim
Almanlar bu Türk kızına hayran oldu. Henüz 19 yaşında ancak şimdiden Almanya'nın en çok konuşulan ismi!
Berlin doğumlu 19 yaşındaki Aylin Selçuk, bir yılı aşkın süredir Alman basınında en çok konuşulan kişilerden biri. Selçuk, Nisan 2007’de Alman (Deutsche) ve Türk (Türkisch) kelimelerinin birleşimi olan Alman-Türk Kuşağı (Die Deukische Generation) adlı bir dernek kurdu.

Başbakan Merkel onun derneğine destek veriyor. Selçuk’un yola çıkış felsefesi, Almanların Türklere karşı olan ön yargılı tutumunu ortadan kaldırmak ve iki toplumu kaynaştırmaktı.

Dernek kurulduktan kısa bir süre sonra Selçuk, Almanya’nın önde gelen dergilerinden Der Spiegel’in baş sayfasında yer aldı. Derginin, “Alfa kadınları-Yeni bir kadın kuşağı erkekleri nasıl geçiyor?” konulu başmakalesinde Selçuk, Almanya’daki iş hayatında erkekleri geçen 18 yaşında bir genç kız olarak gösterildi.

Türk gençlerinin “kavgacı” değil, “toplumun bir parçası” olduğunu vurgulayan Türk-Alman Kuşağı Derneği, federal hükümetin Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer’in himayesi altına girdi. Eski Almanya Cumhurbaşkanı Roman Herzog, çalışmaları dolayısıyla derneğe teşekkür mektubu yolladı.

Özellikle de Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Ben doğudan geldiğim için ön yargıların ne demek olduğunu çok iyi bili rim. Ama bu sorunlarla mücadele edip şimdi Almanya’nın başbakanı oldum” diyerek derneğe büyük destek verdiğini açıkladı.

Beş aday arasından en genci Aylin Selçuk

Alman basınında sıkça yer alan Selçuk, bu kez de Almanya’nın önemli kadın dergilerinden Bild der Frau’nun, “Güçlü Kadınlar Güçlü Ülke” sloganıyla düzenlediği yarışmada, “Yılın Kadını 2008” ödülüne aday gösterildi.
Almanya’nın birçok yerinde yer alan dev panolarda boy gösteren beş kadın adayın içinde yer alan Selçuk çok genç olmasıyla da dikkat çekiyor. 48 yaşındaki adaylardan Brigitte Maas kadın girişimciler, 37 yaşındaki Sabriye Tenberken görme engelli çocuklar, 40 yaşındaki Tatjana Kreidler kurtarıcı köpekler ve 52 yaşındaki Rose Volz-Schmidt de ailelere yardım alanında yarışıyor. Selçuk ise Almanya’daki Türklere yakıştırılan olumsuz imajın değiştirilmesi üzerine çalışıyor.