Çocuklara oyun değil, ders ve eğitim için internet geliyor

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Çocuklara oyun değil, ders ve eğitim için internet geliyor

Mesaj gönderen göKhan. »

Aileler eğitim için dersanelere alternatif olarak interneti keşfetti.

Resim
Bilgisayara yüzlerce dolar veren aileler internete can simidi gibi sarıldı. Yaklaşık 1 ay önce yayına başlayan TTcocuk.com, 30 milyon tıklanma sayısına ulaştı. Siteye giren kişiler ortalama 8 dakika kalıyor. Tekil ziyaretçisi 1 milyon kullanıcıya ulaşan sitenin 2009 yılı başında normal yayına başlaması bekleniyor. İnternette oyun ve sohbet en büyük kullanım yüzdesini oluşturuyor. İnternet kafelerde kullanılan bilgisayarların neredeyse yüzde 90'ı oyun ve sohbet sitelerinden oluşuyor. Ancak aileler saatlerce oyun oynayacak çocuğuna bilgisayar ve internet erişimi için yatırım yapmaktan kaçınıyor.

Sizinkiler.com =D>
Oyundan sohbete, çizgi filmlerden karikatüre çocuklara yönelik her detayın düşünüldüğü sizinkiler.com sitesinde alışveriş bile yapmak mümkün. Çocuklara yönelik, kitap, CD ve terlik gibi şeylerin satıldığı sitede detaylı bir Türkçe oyun arşivi mevcut.

TTcocuk.com =D>
TTçocuk, Türk Telekom'un Masal ve Müzik Servisi'ndeki masallar ile kültür, teknoloji ve doğa konularında eğitici içeriğe sahip. İçerik görsel destekli oyunlarla sunuluyor.

Kraloyun.com =D>
Çocukların Türkçe oyun içeriği konusunda en çok kullandığı sitelerin başında kraloyun. com geliyor. Sitede otomobil yarışından boyama karakterlere kadar pek çok içerik bulunuyor. Oyunların tamamına yakını Türkçe hazırlanmış.