Hackerlik yaptırmak için işkence ettiler

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Hackerlik yaptırmak için işkence ettiler

Mesaj gönderen göKhan. »

Bursa'da iş yerine güvenlik sistemi kuran bir genci ''bilgisayar korsanı olmaya zorladıkları'' öne sürülen eski bar işletmecisi ve 4 elemanı gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, üç ay önce Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine başvuran ve bilgisayar işiyle uğraştığı öğrenilen S.U. (25), eski bar işletmecisi Hüseyin G. (37) ile yanında çalışan Tarık K. (25), ağabeyi Şeyhmuz K. (39), Mehmet Ali D. (38) ve Önder Y. (38) tarafından ''bilgisayar korsanı'' olmaya zorlandığını ileri sürdü.

Resim

Mudanya Caddesi'ndeki barın geçen yıl güvenlik ve kamera donanımını yaptığını, bu sırada bilgisayardan anladığını fark eden Hüseyin G'nin kendisine ''bilgisayar korsanı'' olmayı teklif ettiğini anlatan S.U'nun şu iddialarda bulunduğu belirtildi:

''Hüseyin G. ve adamları, televizyonlarda bilgisayar korsanlarının Miami'deki bankaları bile boşalttıkları yönünde haberler izlediklerini söyleyerek benim de onlar için internet aracılığıyla başkalarının banka hesaplarını boşaltmamı istediler.

Yapamayacağımı söyleyince beni zorla işletmenin alt katına götürdüler, soyarak görüntülerimi çektiler. Aylarca çeşitli işkencelere maruz bıraktılar, dövdüler. Zaman zaman İstanbul'a götürdüler. Bir villada alıkoyarak (her türlü imkanı sağlayacağız, dediklerimizi yapacaksın) dediler.

Bu sürede haftada 1-2 gün ailemin yanına gönderiyorlardı, o da araçla bırakıp alıyorlardı. Bu kişileri oyalamak için çeşitli sahte banka siteleri oluşturup onlar üzerinde işlem yapmaya çalışıyordum. Bu yüzden her türlü baskıya maruz kaldım. Başka çarem yoktu ya intihar edecektim ya da polise sığınacaktım.''

Bu kişilerce uzun süre alıkonulduğu için iflas ettiğini ileri süren gencin ifadeleri doğrultusunda polis ekiplerinin harekete geçtiği belirtilen açıklamada, olayla ilgili 3 aydır yürütülen soruşturma kapsamında barın işletmeciliğini bir süre önce devrettiği belirlenen Hüseyin G. ile Tarık K, Şeyhmuz K, Mehmet Ali D. ve Önder Y'nin gözaltına alındığı bildirildi.

Operasyonda zanlılara ait 2 dizüstü bilgisayara ve 3 bilgisayar kasasına da el konulduğu kaydedildi.

Üzerinde ''Hasan Şanlı'' adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalandığı öğrenilen Hüseyin G'nin asker kaçağı olduğunun ve İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde meydana gelen bir gasp olayıyla ilgili arandığının belirlendiği belirtildi.

Suçlamaları kabul etmedikleri, ''S.U'dan alacağımız vardı, alacağımız için sadece baskı yapmıştık'' şeklindeki ifade verdikleri öğrenilen zanlıların, S.U. adına bir bilişim firması açtıkları da tespit edildi.

Zanlılar, sorgularının tamamlanmasının ardından ''Nitelikli yağmaya teşebbüs, kişi hürriyetinden yoksun bırakma, ölümle tehdit ve darp'' suçlarından adliyeye sevk edildiği bildirildi.

Bu arada, S.U'nun polise başvurusunun ardından vatani görevini yapmak üzere birliğine giderken , ''öldürülmekten korktuğunu'' belirtmesi üzerine Bursa'dan güvenlik güçlerince otobüse bindirildiği, gittiği ilde de yine polis tarafından karşılanarak birliğine teslim edildiği kaydedildi.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Re: Hackerlik yaptırmak için işkence ettiler

Mesaj gönderen VSaBaH »

Microsoft hackerları seçip kullanıyor açıklarını bulmak için, biz Türkler ise zorla insanı hacker yapmaya çalışıyoruz :D

Teşekkürler K@S@P! İlginç bir haber.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim