İşsize 260 YTL maaş müjdesi!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

İşsize 260 YTL maaş müjdesi!

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

İŞKUR işsizlere maaş verecek. Üstelik sadece İşkur'a kayıtlı olmak yetecek. Gerekli şartı ise herkes yerine getirebilir. Bakın o şart ne?
Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen eğitim seminerlerine katılan işsizlere, 260 YTL maaş ödeniyor. Bu yolla iş bulmakta zorlanan kişilere nitelik kazandırılması amaçlanırken, kaynak olarak İşsizlik Fonu’ndan 300 milyon YTL ayrıldı. Kurslar 3 ile 6 ay sürüyor. Tek şart İŞKUR'a üye olmak.

Bugün Gazetesi'ndeki habere göre özellikle özel sektörde küresel ekonomik krizin etkileri hissedilirken, Türkiye İş Kurumu’ndan (İŞKUR) işsizlere müjde geldi. İŞKUR, istihdam konusunda yaşanabilecek sıkıntılara yönelik önlemler alıyor. Bu çerçevede, İŞKUR tarafından düzenlenen eğitim seminerlerine katılan işsizlere, 260 YTL maaş ödeniyor. Bu yolla iş bulmakta zorlanan kişilere nitelik kazandırılması amaçlanırken, kaynak olarak İşsizlik Fonu’ndan 300 milyon YTL ayrıldı.

10 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU

Koordinatörlüğünü yeniden yapılandırılarak aktif hale getirilen İŞKUR il müdürlüklerinin üstlendiği proje kapsamında, yaklaşık 4 ayda 26 bin kişiye eğitimler verildi. Bu kişilerin yaklaşık 10 bini iş sahibi oldu. Kursa katılanlara, günlük 12 YTL ücret ödeniyor. 22 gün üzerinden hesaplandığında, her bir işsiz, kursa katıldığı için aylık 264 YTL ücret alıyor. İşsizler, 3 ile 6 ay arasında süren kurslarda hem mesleki eğitim görüp hem de maaş alabiliyor. Kurslara işsiz durumda olan herkes katılabiliyor. Katılabilmek için herhangi bir şart aranmıyor; tek ön şart İŞKUR’a kayıtlı olmak.