Erkeklerin oyuna merakının sırrı çözüldü

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
~Aylin~
Aktif Üye
Aktif Üye

Erkeklerin oyuna merakının sırrı çözüldü

Mesaj gönderen ~Aylin~ »

Erkeklerin oyun merakının sırrı çözüldü

ABD'li bilim adamları, erkeklerin bilgisayar oyunu bağımlılığının sırrını çözdü.

Stanford Ünüversitesi Beyin Bilimleri Araştırma Merkezi tarafından yürütülen araştırma sonuçlarına göre bilgisayar oyunları, erkeklerin ilkçağlardan bu yana süregelen 'fethetme' duygusunu tatmin ediyor.

Araştırma kapsamında erkek ve kadın deneklere, Playstation, Nintendo Wii ve Xbox gibi oyun konsollarında oyun oynatan uzmanlar, bu sırada deneklerin beyin hareketlerini inceledi.

Araştırmaya göre oyun oynayan erkeklerin beyinlerindeki ödül ve bağımlılık bölümleri normalden daha aktif hale geliyor. Erkek, oyunda ne kadar çok toprak ve puan kazanırsa daha fazla tatmin duygusu yaşıyor.

Araştırmada, kadınların da bilgisayar oyunlarından en az erkekler kadar iyi anladıkları fakat fazla ilgi duymadıklarını, çünkü iki cins arasındaki kazanma dürtüsünün farklı şekillerde ortaya çıktığı belirlendi.

Araştırmayı yürüten Profesör Alan Reiss, sonuçların erkeklerin neden bilgisayar oyunlarına neden bu kadar bağımlı hale geldiklerini ortaya koyduğunu söyledi.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Re: Erkeklerin oyuna merakının sırrı çözüldü

Mesaj gönderen VSaBaH »

Doğrudur inanırım...

Çok fazla oyun oynamam aslında ama ilerlemeli -bir başka değişle fethetmeli- oyunları oynamaktan zevk alırdım. Çoğu kişininde bu tür oyunları sevdiğine eminim.

Teşekkürler ~Aylin~!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
~Aylin~
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen ~Aylin~ »

Sadece Aylin ~ bunu Aylin ismi kullanıldığı için koydum ;)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

~Aylin~ yazdı:Sadece Aylin ~ bunu Aylin ismi kullanıldığı için koydum ;)

Forumda karışıklık olmaması açısından genellikle kullanıcı isimleriyle hitap ediyoruz birbirimize.
Ama yine de;

Paylaşım için teşekkürler Aylin :)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
~Aylin~
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen ~Aylin~ »

Önceden meşguldüm şimdi Gökhan çağırdı biraz gir dolaş diyee :D Güzel bi site ama durgun biraz

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

~Aylin~ yazdı:Önceden meşguldüm şimdi Gökhan çağırdı biraz gir dolaş diyee :D Güzel bi site ama durgun biraz

Zaten burası bir forum. Yani sohbet siteleri kadar aktif olmuyor tabi ama yine de biraz durgunluk olduğu konusunda haklısınız.

Umarım zamanla o soruna da çözüm bulabiliriz. Tabi sizlerin desteğiyle...
 !

Resim