Piyango özel timciye vurdu

En güncel haberler burada....
Cevapla
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili
Mesajlar: 2167
Kayıt: 30 May 2008 [ 21:22 ]

Piyango özel timciye vurdu

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Milli piyangonun ikinci talihlisi de ortaya çıktı. Talihli özel timde görev yapıyor. Kazandığı parayı nasıl kullanacak? İşte açıklamaları;

Türkiye'deki Milli Piyango İdaresi'nin Ankara’da yapılan yılbaşı özel çekilişinde 25 milyon TL'lik büyük ikramiye ‘9025160' numaralı çeyrek bilete isabet etti ve büyük ikramiye 4'e bölündü.

Çeyrek biletlerden birinin talihlisi Lefkoşa'da oturan Bülent ve Fatoş G. çifti oldu. Talihlinin aldığı 4 biletten birine büyük ikramiye diğerlerine amorti çıktı.

Lefkoşa'daki bir apartmanda oturan ve iki çocuğu bulunan Bülent-Fatoş G. çifti, ikramiyenin kendilerine çıktığını çekilişten 1 gün sonra öğrendiklerini söyledi. Aslen Trabzonlu olan 35 yaşındaki Bülent G., KKTC Polis Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel timde görev yapıyor. Eşi Fatoş G. orta dereceli okulda öğretmenlik görevini sürdürüyor. Talihli çift, röportaj yapıldığı sırada bir takım çekincelerinden dolayı görüntü ve fotoğraf çekilmesini istemedi.

BÜYÜK İKRAMİYEYLE NE YAPACAKLAR?

Herkesin olduğu gibi kendisinin de hayalleri olduğunu ifade eden çift, şu anda oturdukları apartman katından taşınıp müstakil bir eve geçmek istediklerini ifade etti. Bülent G., fazla hayali olmadığını ancak, eşine Mercedes marka araba almak istediğini kaydetti. Bülent G., KKTC'deki bütün bankaların genel müdürlerinin kendisini arayıp kendi bankaları ile çalışması istediğini belirterek ancak, memur maaşının yattığı banka olan İş Bankası ile anlaştığını ve bileti de onlara verdiğini söyledi.

Kazandığı paranın bir kısmıyla da ihtiyacı olan kişilere yardımda bulunmayı düşündüğünü ifade eden Bülent G., aslen Trabzonlu olduğunu ve Kıbrıs'a Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne okumaya geldiğini ve İngilizce bölümünde okuyan Kıbrıslı eşi Fatoş hanım ile tanışıp evlendikten sonra KKTC'de kaldıklarını söyledi.

Kıbrıs'a çıktığı belirtilen büyük ikramiye biletini satan seyyar bayii Hasan Okur, 6 milyon 250 TL değerindeki bileti kendisinin sattığını öğrenince büyük sevinç yaşadığını söyledi.

Bilet satıcısı, çeyrek biletin talihlisi olan Bülent ve Fatoş G. çiftinin sürekli müşterisi olduğunu ve piyango biletini her zaman kendisinden aldıklarını ifade etti. 1999 yılında meydana gelen Adapazarı depreminde bütün mal varlığını kaybederek Kuzey Kıbrıs’a yerleşen bilet satıcısı Hasan Okur, 10 yıldan bu yana yaptığı satışlarında 2-3 kişinin talihli olduğunu bu nedenle şanslı bayii olduğunu kaydetti.Cevapla