Şimdi Filistin'e yardım zamanı

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Şimdi Filistin'e yardım zamanı

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Memur-Sen, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Deniz Feneri, Cansuyu ve Kimse Yok Mu dernekleri Filistin için el ele verdi.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sendika Genel Merkezinde düzenlenen Kampanya Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, zor günde olunması gereken yerde bulunmanın bir insanlık görevi olduğunu belirterek, ''O yer bugün Gazze'dir'' dedi.

Türk milletinin, Gazze'ye yardım yağdırdığını ve yağdırmaya da devam edeceğini belirten Gündoğdu, mazlumların üzüntülerini gidermeyi, sevinçlerini büyütmeyi hedefleyen İHH, Kimse Yok Mu, Cansuyu ve Denir Feneri dernekleri ile 350 bin üyeye sahip Memur-Sen'in Gazze için yardım kampanyası başlattığını bildirdi.

Kampanyayla Gazze'ye umut vermeyi, Filistin halkının yalnız olmadığını tüm dünyaya göstermeyi hedeflediklerini vurgulayan Gündoğdu, İsrail'in vahşet operasyonlarına karşı şefkat ve merhamet operasyonları düzenleyeceklerini söyledi.

Filistinli çocuklar sapan taşlarıyla her gün yeniden var olma mücadelesi verirken rahat ve huzur ikliminde olamayacaklarını ifade eden Gündoğdu, ''Şimdi dayanışma ve Filistin'e yardım zamanı diyor, Memur-Sen ailesini ve milletimizi bu kuruluşlar aracılığıyla yardıma çağırıyoruz'' diye konuştu.

-''AMAÇ FİLİSTİN HALKINI YOK ETMEK''-

Filistin Büyükelçiliği Müsteşarı Nabeel Alsarraj, Filistin halkının Türkleri yalnızca dost değil kardeş gibi gördüğünü belirterek, ''Siz bizim için bir abisiniz'' dedi.

Türk halkına desteğinden ötürü teşekkür eden Alsarraj, Gazze'nin çok zor durumda olduğunu, ilaç ve gıda sıkıntısı yaşandığını söyledi. İsrail'in Filistin'e saldırmak için sürekli bir bahane bulduğunu, bunun kimi zaman el-Fetih gibi zaman Hamas olduğunu ifade eden Alsarraj, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Saldırıların asıl nedeni bunlar değil. Asıl amaç, Filistin'i ve Filistin halkını yok etmek. Sivilleri, hastaneleri, camileri vuruyorlar. 3 aylık bebek el-Fetih mi yoksa Hamas mı? Bebeklerin, kadınların, sivil halkın suçu ne? Telefon şebekesini bombalıyorlar. Telefon, el-Fetih mi, Hamas mı? Alt yapımızı çökertmek istiyorlar. Yolları, köprüleri bombalıyorlar, yardım alamıyoruz. Neden dünya buna suskun kalıyor? Şunu vurgulamak istiyorum ki bizi bu topraklardan gönderemeyecekler, biz burada kalıcıyız. Onlar gidecekler.''

-''NAKİT PARA GÖNDERİN''-

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz da Gazze saldırılarının başladığını dernek toplantısı sırasında öğrendiklerini ve hemen ceplerinde ne kadar para varsa bunu Filistin'e ulaştırmaya karar verdiklerini belirterek, ''Yaklaşık 100 bin liramız vardı. Şunu söyleyebilirim ki geçen hafta itibariyle bütün para Gazze'ye ulaştırıldı'' dedi.

Dernek olarak kuruldukları günden beri Filistin'e yardım ettiklerini anlatan Yılmaz, şimdiye kadar 1 milyon 300 bin TL'lik yardımın Filistin'e ulaştırıldığını söyledi. Yılmaz, ''Bu yardımlar tabii ki birileri tarafından biliniyor. Bugün Deniz Feneri Derneği'nin başına gelenler, buraya yardımlarını sürdüren Kimse Yok Mu, Cansuyu ve İHH'nin de başına gelebilir'' diye konuştu.

Gazze'ye ayni yardım götürmenin yüksek maliyetli olduğunu ifade eden Yılmaz, hayırseverlere ''nakit para göndermeleri'' çağrısında bulundu.

Kimse Yok Mu Derneği Genel Sekreteri Sadık Emecen de saldırıların başladığı gün insani yardım malzemelerinden oluşan bir TIR gönderdiklerini ve Mısır'dan Gazze'ye malzemeleri sokmaya çalıştıklarını, abluka nedeniyle bazı güçlüklerle karşılaştıklarını anlattı. Emecen, gönüllü doktorların da Refah Sınır Kapısı'nda beklediklerini ve Filistin halkının yaralarına merhem olmaya çalıştıklarını kaydetti.

İHH Ankara Temsilcisi Ahmet Faruk Ünsal ise Gazze'de ''soykırım ve insanlık dramı'' yaşandığını ifade ederek, ''Hamas'ın füze saldırılarında şimdiye kadar 20 İsrailli hayatını kaybetti. İsrail'in düzenlediği saldırılarda ölen Filistinlilerin sayısı ise 4 bin'' dedi.

Ünsal, vatandaşları ayni ve nakdi yardım kampanyalarına destek olmaya ve düzenlenen mitinglere katılmaya çağırdı.

-''HÜKÜMET, YORGANI UZATMALI''-

Gündoğdu, tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin ''Enflasyon rakamları dün açıklandı. Hükümet memurlara enflasyon farkı vermeyecek bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu, ''Enflasyonun düşmesi sevindirici bir şey. Yüzde 10 olarak açıklandı. Bize yüzde 6 zam yapıldığına göre yüzde 4'lük bir alacağımız var. Ancak hükümet 6 aylık olarak hesaplayarak, fark vermeyeceğini söylüyor. Önemli olan memurların yaşam standartlarının iyileştirilmesi'' diye yanıtladı.

Bir başka soru üzerine Gündoğdu, petrolün varilinin 175 doların üzerine çıktığında bunun tüm pompalara yansıdığını, ancak 30 doların altına inmesine rağmen henüz indirime gidilmediğini belirtti. Gündoğdu, ''Doğalgaza da dolardaki artış gösterilerek zam yapıldı. Dolar düşmesine rağmen indirim yapılmadı. Yazın yapılacak bir indirimin anlamı olmaz. Hükümet memurun daha rahat edebilmesi için yorganı uzatmalı. Şartlar rahatlatılmalı'' diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: Şimdi Filistin'e yardım zamanı

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

allah yardımcıları olsun..

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Şimdi Filistin'e yardım zamanı

Mesaj gönderen Veda »

Bizim buranın belediyesi de Filistin için kullanmılmayan ilaçları topluyorlar evlerden. Yani isteyen veriyor.