Doktorlar, Kurbanlara Ulaşamıyor

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Doktorlar, Kurbanlara Ulaşamıyor

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, İsrail'in saldırılarını sürdürmesi nedeniyle yaralı ve hasta insanlara ulaşamadıklarını açıkladı. Örgüt, güvenlik durumunun kötüleşmesi halinde bölgeden çekilebileceğini bildirdi.

İsrail'in saldırıları sonucu ölenlerin sayısı bin 100'u geçerken 5 binden fazla kişi de yaralanmıştı. İsrail'in bu tavrı dünyanın çeşitli kurum ve ülkelerden tepki çekiyor. Yardım örgütü çalışanları, saldırının devam etmesinin işlerini yapmasını imkansız hale getirdiğinden şikayetçi. Paris merkezli örgütün Genel Sekreteri Filipe Ribeiro, Reuters'e yaptığı açıklamada, "Doktorların, hastalara ulaşmalarını garanti etmelerini, bu kişilere saygı duymalarını istiyoruz. Aslında Cenevre Konvansiyonu'nun temel maddelerine uymalarını istiyoruz." dedi.

Örgütün basın toplantısı sırasında Gazze'den telefon ile bağlanan koordinatör Cecile Barbour, İsrail'in saldırıları her gün 3 saat durdurma sözüne rağmen bombalamaya devam ettiğini söyledi.

Örgüt Başkanı Christophe Fournier, "Daha iyi olmayı bir kenara bırakın durum daha da kötüleşiyor. Çalışanlarımız kurbanlara ulaşamıyor." dedi.

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: Doktorlar, Kurbanlara Ulaşamıyor

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Gerçekten çok üzücü bir durum :( .Orada ki Müslüman kardeşlerimiz ölüyor.Okullarda,bankalarda her yerde Filistin'e yardım gönderme imkanımız var.Az çok yardım etmeye çalışalım.ALLAH TEALA yardımlarımızı kabul ve makbul buyursun.

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: Doktorlar, Kurbanlara Ulaşamıyor

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

amin amin inş.